Нинішнього листопада минають 92 роковини від найстрашнішого періоду в історії України — Голодомору 1932-1933 років. Вчора, 23 листопада, у День пам’яті жертв Голодомору кропивничани разом з усією країною вшанували вбитих голодом в результаті геноциду українського народу.
До пам’ятного знаку "Жертвам Голодоморів в Україні", встановленому на Фортечних валах, живі квіти цього дня поклали секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка, заступниця начальника Кіровоградської ОВА, депутатка Кіровоградської міської ради Катерина Колтунова, представники обласної влади, правоохоронних та ветеранських організацій, духовенства, громадськості, небайдужі кропивничани. Пам'ять усіх українців, заморених голодом, вшанували хвилиною мовчання.
Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк прочитав молитовну панахиду за душами усіх нивинно замучених голодом українців і за всіх полеглих воїнів України.
- Сьогодні вшановуємо співвітчизників, заморених голодом. І через сто років наш ворог знову нищить Україну, вбиває наших людей. Багато років знищували нашу пам'ять і знову ми б'ємося з нашим ворогом. Тому маємо розуміти, за що сьогодні стоять наші воїни. Нехай Господь дасть мудрості, розуміння і пам'яті, не забувати - чиї ми діти і де наше коріння, - звернувся Архієпископ Марк до містян і подякував за спільну молитву.
По її завершенні кропивничани поставили свічки до підніжжя пам'ятного знаку жертвам Голодоморів.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ненависний східний сусід не раз убивав українців голодом, і нині хоче знищити ракетами.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу. Найжорстокіший Голодомор в Україні тривав 17 місяців, із квітня 1932 року по листопад 1933 року. У пік голоду в Україні щохвилини вмирали 17 людей, тисяча – кожну годину, майже 25 тисяч – щодня.
Голодомор - наймасштабніший злочин, вчинений радянським тоталітарним режимом проти українського народу, який забрав мільйони життів, цілі села, що назавжди зникли з мапи України.
Цьогоріч ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви — гідно вшановані.
Пам’ятаємо, єднаємося, переможемо!
https://www.facebook.com/krrada.official