Понад 58 % ветеранів відчувають недостатню повагу до них з боку суспільства. А на тлі проблем із працевлаштуванням дедалі більше захисників та захисниць прагнуть створювати власний бізнес — про це зазначили 68,8% опитаних. Такі дані оприлюднив Український ветеранський фонд, презентуючи результати шостого онлайн-опитування ветеранів та ветеранок російсько-української війни.
Дослідження, які проводить Український ветеранський фонд, — спосіб виявити, які труднощі є найбільш гострими для ветеранів, які сфери підтримки є найбільш критичними, наскільки наявні програми відповідають реальним запитам. А відтак, на основі цих даних, працювати над створенням програм реагування та допомоги.
“Результати шостого онлайн-опитування ветеранів, які ми сьогодні презентуємо, показують, що дедалі більше захисників та захисниць хочуть займатися власною справою: ствердно відповіли на це запитання 68,8 % опитаних, а ще 9,4 % зазначили, що вже мають власну справу. Аналізуючи отримані відповіді, ми помітили тривожну тенденцію: зростає кількість ветеранів, які відчувають недостатню повагу до них з боку суспільства (58,4 %)”, — зазначила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Ніна Роговець.
Зазначимо, що ще у вересні–жовтні минулого року частка ветеранів, які зауважували відсутність поваги до них у суспільстві, відповідно до опитування Українського ветеранського фонду, становила 44,1%.
Водночас нове опитування свідчить про загострення питання щодо працевлаштування ветеранів: більше як половина опитаних (51,7%) очікують труднощів з працевлаштуванням через нестачу адаптованих робочих місць і програм перекваліфікації.
“З-поміж своїх основних потреб ветерани та ветеранки визначили матеріальну підтримку — 59,8 % опитаних. Ще 12,8 % потребують медичної, 8,7 % психологічної та 8,6 % юридичної підтримки. У порівнянні з нашими попередніми опитуваннями зріс відсоток ветеранів, які вказують на брак поінформованості щодо їхніх проблем та потреб (79,5%)”, — розповіла начальниця відділу навчально-аналітичної роботи Українського ветеранського фонду Анастасія Селянінова.
Вона також наголосила, що побільшало ветеранів, які говорять, що держава сьогодні скоріше не виконує свої зобов’язання перед ними — 53 % респондентів Під час минулого опитування так відповіли 44,6 % опитаних.
Щодо викликів, які можуть їх очікувати, серед найбільш ймовірних ветерани називають нерозуміння з боку суспільства (59 %), проблеми з фізичним здоровʼям (57 %), відсутність інклюзивного простору (56 %), а також психоемоційну нестабільність (53 %).
Більше деталей — на сайті Українського ветеранського фонду.
Шосте онлайн-опитування серед ветеранів та ветеранок, серед яких чинні військові та ті, хто вже не перебуває на службі, відбувалося у жовтні–листопаді 2024 року. В ньому взяли участь 1025 осіб. Опитування є нерепрезентативним, проте має на меті відобразити загальну проблематику цільової аудиторії.