Отримавши довідку ОК-5 / ОК-7, зʼясувалось, що страхового стажу не вистачає для призначення пенсії. У такій ситуації пропонуємо варіанти рішення ‒ добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, доплата до мінімального страхового внеску за минулий період та добровільна сплата страхових внесків на загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування. Про це повідомляє Юрій Шарпінський, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Розгляньмо І спосіб ‒ добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
До відома! У поточному році діє 1 319 договорів за якими сплачено 2,5 млн грн. (Нормативне регулювання ст. 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовʼязкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 N 2464-VI). Право мають особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями та не належать до платників єдиного внеску.
Рекомендуємо звернутись до територіального органу державної податкової служби для укладання відповідного договору.
Важливі деталі
ІІ варіант ‒ доплата до мінімального страхового внеску за минулий період. До відома! Цей спосіб обрали 109 осіб, здійснили доплату 93 особи, які сплатили 807,6 тис. грн.
Якщо ви обираєте цей варіант, то маєте з цього питання особисто звернутися до найближчого сервісного центру Пенсійного фонду України або дистанційно ‒ через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Важливі деталі
ІІІ варіант ‒ добровільна сплата страхових внесків на загальнообовʼязкове державне пенсійне страхування. Якщо не вистачає страхового стажу, але крім страхового стажу особа прагне одночасного збільшення заробітної плати, то цей варіант пропонує сплату тільки поточного періоду, тобто дає можливість як збільшення трудового стажу, так і збільшення заробітної плати (Нормує частина 9 статті 12 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”від 09.07.2003 № 1058- IV).
Мають право на добровільну сплату страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування: особи, які досягли 16-річного віку (інформація наявна в РЗО) та яким не призначено пенсію у солідарній системі). Тобто, особа може як перебувати в трудових відносинах, так і не перебувати.