У Кропивницькій бібліотеці-філії №2 відбулося чергове засідання юнацького клубу «КЛюЧ» у форматі дівич-вечору: «Світ очима жінки». Захід підкреслив важливість гендерного підходу, що сьогодні є на часі, оскільки він дозволяє поглянути на літературний процес через призму жіночого досвіду. Учасники обговорювали життя та творчість жінок, які обрали художнє слово як засіб самореалізації, зокрема Оксани Забужко, Ліни Костенко, Марії Матіос, чиї твори стали вагомою частиною української літератури.
Говорили про особистісний світ жінок-літераторів, про те, як їхні твори відображають переживання, внутрішні конфлікти та пошуки себе. Учасники переглянули відеосюжет «Письменниця, що мріяла стати льотчицею: 5 цікавих фактів про Ліну Костенко», а також буктрейлер за книгою Оксани Забужко "Музей покинутих секретів". Бібліотекарі підготували презентацію книги Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки», у якій закони честі вступають у суперечку із законами серця — це також відображає особливу жіночу перспективу.
Захід завершився оглядом книжкової викладки «Жіночі твори в українській літературі», де акцент зроблено на авторок, які вносять у літературу унікальний, заснований на гендерній чутливості, погляд на світ.
Гендерний підхід у літературі стає дедалі актуальнішим, адже він відкриває для читачів можливість усвідомити багатогранність жіночих голосів і досвідів, розширюючи горизонти розуміння сучасної культури.
https://www.facebook.com/krrada.official