Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 11 липня, 11:34
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2024/07/11/na-130-zakladah-pervinki-vstanovljat-sonjachni-elektrostantsii.htm
новини, 11 липня, 11:34

На 130 закладах "первинки" встановлять сонячні електростанції


У межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні HEAL» буде закуплено та встановлено у медзакладах фотовольтаїчні електростанції, повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.


Енергетичне обладнання встановлять на 130 закладах надання первинної медичної допомоги МОЗ України. Йдеться про цілі комплекти з сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей, які забезпечать у майбутньому стабільність роботи закладів охорони здоров’я.


Планується, що обладнання буде встановлено у Волинській, Рівненській, Житомирській, Вінницькій, Закарпатській,  Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях. Таким чином, охоплюється більшість регіонів підконтрольної України.


«Регулярні атаки ворога на цивільну інфраструктуру ставлять під загрозу повноцінну роботу нашої медичної системи. Тому ми працюємо над тим, щоб забезпечити медзакладам можливості для максимально автономної роботи, аби пацієнти мали змогу отримувати всю необхідну медичну допомогу безперебійно та в повному обсязі. Сучасні технології дозволяють підсилити нашу енергетичну безпеку, в тому числі шляхом встановлення сонячних станцій. Вдячні партнерам за ефективну співпрацю та підтримку. Енергетичне обладнання, встановлене на 130 закладах первинної медичної допомоги, сприятиме тому, що наші пацієнти матимуть доступ до медичних послуг незалежно від обставин та злочинних дій росії», – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.


Наявність фотовольтаїчних електростанцій дозволить лікарням використовувати сонячну енергію та накопичувати її. Це зменшить витрати на електроенергію, що дозволить спрямувати кошти на інші потреби медзакладів.


Відповідно до внесених змін до Закону України щодо зеленої трансформації енергетики, медзаклади зможуть бути активними споживачами електроенергії. Зазвичай лікарні виробляють електроенергію для власних потреб. Однак тепер у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок може продаватися у мережу. 


Фотовольтаїчні панелі будуть генерувати електроенергію, яка накопичуватиметься в акумуляторах для використання у часи недостатньої генерації. У зимовий час можливе заряджання акумуляторів від зовнішньої мережі або генератора.


Проєкт встановлення сонячних електростанцій триватиме п'ять місяців. Враховуючи постійні обстріли, забезпечення лікарень стабільним електропостачанням є пріоритетом держави.


МОЗ та партнери продовжують оснащувати лікарні по всій Україні сонячними панелями. Міністерство висловлює вдячність всім партнерам за допомогу та співпрацю.


943Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: