Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 14 травня, 11:29
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2024/05/14/muzei-oleksandra-osmorkina-rozpochav-traditsiinu-kulturno-mistetsku-prosvitnitsku-aktsiju-muzeini-gostini-.htm
новини, 14 травня, 11:29

Музей Олександра Осмьоркіна розпочав традиційну культурно-мистецьку просвітницьку акцію «Музейні гостини»


З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв, який припадає на 18 травня, художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна розпочав традиційну  культурно-мистецьку просвітницьку акцію «Музейні гостини», яка в цьому році присвячена 30-річчю відкриття музею для відвідувачів. Ця пам’ятна подія сталася 21 червня 1994 року, але музейні науковці вирішили не чекати ювілейної дати і почали проводити різноманітні цікаві арт-заходи вже зараз. 


- Своєрідний мистецький марафон протягом тижня з 13 по 18 травня визначений темою цьогорічного Міжнародного дня музеїв – «Музеї: освіта та дослідження». Адже музеї і справді є життєво важливими просторами, де освіта й дослідження об’єднуються, щоб сформувати наше розуміння світу, - відзначила директорка музею Віта Чернова. -  Недаремно логотип всесвітнього музейного свята  в 2024 році являє собою літеру «М», що символізує слово «Музей», а яскраві кольори, якими вона зображена на чорному фоні, символізують різноманітний спектр знань, які музеї передають світові. Автор дизайну – шведсько-угорський художник, графічний дизайнер Габор Палотай, відомий своєю філософією авангардного дизайну. Тож створена ним абстрактна композиція є візуальною метафорою величезного сховища інформації, що зберігається в музеях і чекає на дослідження і поширення. 


Ось і художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна є динамічним освітнім центром, який сприяє всебічному розвитку творчості та мистецтвознавчим дослідженням, особливо серед учнівсько-студентської молоді. Така взаємодія музею і навчальних закладів є одним із пріоритетних напрямків діяльності закладу, а в умовах війни це стає ще більш актуальним і таким, що відповідає потребам суспільства, яке долаючи страждання, біль і втрати, переосмислюючи історію і культурні традиції народу, вибудовує нову свідомість, сповнену цінностей вільних громадян незалежної країни. 


Відомо, що мистецтво має ще й терапевтичні властивості і допомагає нам всім глибше усвідомлювати те, що ми всі зараз переживаємо, і проходити процес психологічного відновлення. Тому перший захід в рамках мистецької акції відбувався в рубриці «Музейна арттерапія» на підтримку Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Волонтерки Кіровоградської обласної організації Товариства Червоного хреста України Ольга Краснопольська та Юлія Несин, як консультантки з психосоціальної підтримки, провели інформаційну сесію  «Тривожність. Самодопомога», під час якої розповіли як розпізнати тривожність в собі та впоратися з нею, а також познайомили музейних працівників з практичними вправами, спрямованими на те, щоб вміти контролювати стресові ситуації і діяти в них осмислено. 


А окрасою музейного арттерапевтичного заходу став концерт учнів та викладачів музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса, влаштований за ініціативи директорки школи Олени Надутенко. «Музика – це єдине явище, яке не підлягає сумніву, не потребує пояснень, доказів, теорем. Вона просто існує, радує, освітлює наше життя. Саме музика стоїть на першому місці як терапія та релаксація», – зазначила на початку музичного дійства його ведуча викладачка по класу вокалу Олена Соколенко. Юні ж музиканти зі своїми викладачами майстерним виконанням творів українських композиторів на старовинному музейному роялі, скрипці, саксофоні, флейті, гітарі, чудовими вокальними виступами з дитячою безпосередністю створили надзвичайно теплу і душевну атмосферу, яка емоційно зцілювала всіх присутніх. 


Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією культури рідного міста, завітати до музею і долучитися до участі в мистецьких заходах.

https://www.facebook.com/krrada.official

   

908Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: