У Кропивницькому, в літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбулася презентація восьмого номеру літературно-мистецького альманаху «Сівач».
Головний редактор альманаху, його потужний мотор – поет Станіслав Новицький. Частина життя цієї талановитої, енергійної людини пов’язана з Кропивницьким. Зараз він мешкає у Вінниці, але зв’язків з Кропивниччиною не пориває. Літературний музей отримує нові книги Станіслава, збірники і видання, у яких він друкується. Не випадково у складі редакційної колегії альманаху дев’ятеро із сімнадцяти членів – поети і прозаїки нашого краю: Олександр Косенко, Віктор Терен, Наталія Бідненко, Петро Мельник, Володимир Яремчук, Анатолій Саржевський, Олена Надутенко, Анатолій Каретний, Галина Кузьменко.
Зустріч почалася з чарівних звуків бандури. Оксана Горобченко, викладачка музичної школи №1 імені Г.Г. Нейгауза, виконала дві власні пісні: «Не сон трава» на вірші Тараса Шевченка і «Тополинка» на свої вірші.
Директорка музею Лариса Хосяінова нагадала учасникам презентації, що минуло лише півроку відтоді, як пан Станіслав знайомив гостей музею із третім числом «Сівача». За цей час у світ вийшли ще п’ять випусків альманаху, а головний редактор став лауреатом престижної літературної премії імені Павла Тичини, заснованої Національною спілкою письменників України.
Для зустрічі з очільником альманаху «Сівач» та редакційною командою музейники підготували виставку. Букет з колосся пшениці у її оформленні символізував щедрий творчий ужинок: в експозиції представлено чотирнадцять збірок «Сівача» та «Євшану» (ще одного видання під керівництвом Станіслава Новицького), десять книг, надрукованих у серії «Бібліотека “Сівача”», чималий особистий доробок Станіслава, а також афіші спільних заходів.
Василь Бондар, відомий письменник і громадський діяч, поділився своїми думками про яскравий літературний старт, надзвичайну працездатність і феноменальну активність 23-річного героя зустрічі.
Станіслав Новицький презентував восьмий випуск «Сівача». Акцентував, що альманах є виданням Товариства письменників і журналістів імені Івана Франка, створений з метою популяризації українського слова і уславлення українства. Висвітлив його рубрики, концепцію оформлення, нагадав імена авторів, серед яких лауреати Шевченківської премії Павло Мовчан, Степан Пушик, Василь Голобородько, Михайло Наєнко, відомий літературознавець, критик, есеїст Євген Баран, багато цікавих і талановитих письменників України та зарубіжжя.
Напередодні презентації Станіслав Новицький дізнався, що в цей день у Києві мав би отримувати диплом премії імені Тичини, але вирішив не скасовувати зустріч із друзями і колегами по перу, яку було заплановано заздалегідь.
Редактор альманаху звернув увагу присутніх на вихід у бібліотеці «Сівача» нової книги поезій Наталії Бідненко «Святе і грішне». Авторка, лауреатка літературної премії імені Євгена Маланюка, прочитала кілька ліричних творів з нової збірки і з притаманним їй гумором розповіла про баталії, що інколи точаться між нею і редактором у процесі підготовки альманахів. Один із віршів книги «Святе і грішне» вподобав і декламував Василь Бондар.
Члени редакційної колегії «Сівача» журналіст і педагог Анатолій Саржевський та голова Кіровоградської обласної організації НСЖУ Петро Мельник сказали своє слово про альманах.
Колектив «Сівача» вітали члени Кіровоградської обласної організації НСПУ Елеонора Бельська (Олена Баранова), Валерій М’ятович, поет Юрій Шнурков.
Відданість справі всієї команди «Сівача» заслуговує на повагу, тому атмосфера зустрічі була щирою і доброзичливою. Звучали побажання нових презентацій альманаху в музеї.
https://www.facebook.com/krrada.official