Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 28 листопада 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/11/28/na-kirovogradschini-doluchilisja-do-mizhnarodnoi-aktsii-16-dniv-aktivizmu-proti-genderno-zumovlenogo-nasilstva-.htm
новини, 28 листопада 2023

На Кіровоградщині долучилися до міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д Чижевського разом із департаментом головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції, управлінням молоді та спорту ОВА та ініціативною групою кропивничан, яка реалізує проєкт «Міф не дорівнює реальність, або як стереотипи руйнують світ» долучилася до участі в міжнародній кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» - повідомляє пресслужба Кіровоградської облради.


У головному холі книгозбірні можна переглянути 16 світлин, які розповідають реальні історії про домашнє насильство. 


Назва виставки – «Річ у тім…» – це гра слів. Вона про 16 речей, які використовувалися як знаряддя насильства, та мовний зворот для пояснення проблематики насильства: «річ у тім, що домашнє насильство ближче, ніж здається», «річ у тім, що люди, що пережили насильство, бояться про це говорити», «річ у тім, що насильники не вважають себе насильниками» тощо.


Акція триватиме в Україніз 25 листопада по 10 грудня. За офіційними даними, сьогодні в світі кожна третя жінка так чи інакше зазнавала насильства, чи то сексуального, чи психологічного. 


Тож не втрачають своєї актуальності акції, що привертають уваги до таких проблем як домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми та торгівля людьми. Найжахливіше в побутовому насильстві – це буденність. 


Те, що трагедія може розгортатися у сусідів через стіну. Ми, суспільство, досі намагаємось не помічати і замовчувати це жахливе явище. За даними Нацполіції, в Україні за дев’ять місяців порушили понад 5000 справ про домашнє насильство. Але їх можна не допустити. Якщо, звісно, не відводити очі…


          

200Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: