Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/09/21/u-kropivnitskomu-pokazali-jaki-choloviki-zhili-v-misti-bilshe-sta-rokiv-tomu-foto-.htm
новини, 21 вересня 2023

У Кропивницькому показали, які чоловіки жили в місті більше ста років тому (ФОТО)


До Дня міста в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського відкрилась фотовиставка «Панство провінційного містечка: світ чоловіків початку ХХ століття».


Виставка є продовженням виставок світлин сторічної давнини з колекції Юрія Тютюшкіна. Перша була присвячена жінкам і називалась «Крізь об’єктив: жіночі образи очима єлисаветградських фотографів».


Колекціонування - цікаве хобі, якому багато людей присвячує свій час з різних причин. Воно пробуджує тягу до знань, дисциплінує та розвиває, сприяє зниженню стресу, приносить інтелектуальне задоволення та допомагає соціалізуватися, розвиває увагу до деталей. У Юрія Тютюшкіна найбільша колекція світлин ХІХ-ХХ ст. у нашому місті. 


Колекціонер надав більше 120 світлин єлисаветградців. Серед них портрети власника заводу в ЄлисаветградіЯскульського, громадського діяча, члена Державної Думи від Херсонської губернії Варум-Секрета, управляючого заводом ЕльвортіЮнгмана, нотаріуса Якубовського та інших.


Цікавими виявились світлини молодих подружніх пар у весільному вбранні, сімейні фотокартки, на яких поважні глави сімей завжди сидять в центрі знімку. Окрема експозиція присвячена чоловікам у військовому однострої.


Юрій Тютюшкін розповів присутнім про те, як потрапили до нього ці світлини, про нелегку долю нащадків відомих єлисаветградців, закликав зберігати та обов’язково підписувати світлини з власного сімейного альбому.


Виставка буде експонуватися протягом місяця, тож всі охочі зможуть відвідати та насолодитися переглядом світлин, завітавши до відділу краєзнавства ОУНБ імені Дмитра Чижевського.

                  

1047Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: