Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/09/21/fahivtsi-sluzhbi-zainjatosti-provodjat-treningi-bazovii-kurs-samodopomogi-ta-pervinnoi-pidtrimki-u-krizovih-situatsijah-.htm
новини, 21 вересня 2023

Фахівці служби зайнятості проводять тренінги «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях»


Ти як?: відновлюємосвій психофізичний стан через техніку «4 стихії»


«Знаєте, як в літаку діють при надзвичайних подіях? Кисневу маску одягають спочатку на себе, а потім – на того, хто поруч. Так само має бути і при надзвичайних стресових подіях поза літаком. Щоб опанувати ситуацію, потрібно в першу чергу попіклуватися про себе. Інакше професійної допомоги потребуватимуть уже двоє людей…» – саме так розпочала профконсультаційний груповий захід Вікторія Фалєєва, фахівчиня Олександрійської філії обласного центру зайнятості.


Насамперед фахівчиня нагадала, що наразі у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» фахівці державної служби зайнятості проводять тренінги під назвою «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях». У програмі таких тренінгів – низка вправ та інструментів, що допоможуть полегшити тривогу та інші інтенсивні емоції, отримані у стресових ситуаціях, повідомляє Кіровоградський обласний центр зайнятості.


Тож запропонувала виконати вправу «4 стихії». Їх мета – опанування  групи технік, спрямованих на керування певними процесами в людини, аби поліпшити самопочуття; відновлення контролю за власним тілом, зниження впливу стресової події та, як наслідок, відновлення здатності активно діяти й приймати рішення.


Вона повідомила, що ця вправа підходить як для дітей і дорослих, які знаходяться у кризовій ситуації, так і для зняття тривоги.


Присутні ознайомилися з усіма кроками цієї вправи. Фахівчиня наголосила, що дуже важливо дотримуватися правильної послідовності: повітря, вода, земля, вогонь.


Крок 1. Стихія «Повітря». Завдання: нормалізувати дихання.

Крок 2. Стихія «Вода». Завдання: знизити рівень тривоги.

Крок 3. Стихія «Земля». Завдання: «заземлитися», відчути своє тіло.

Крок 4. Стихія «Вогонь». Завдання: вийти в усвідомленість, «увімкнути» голову, активізувати кору головного мозку.


Оскільки захід проводився у режимі онлайн, усі його учасники мали змогу пройти всі стихії та переконатися в їх дієвості. 


Зворотний зв’язок щодо проведеного заняття – це обов’язковий сегмент тренінгу.Зі слів учасників заходу, найбільше їм сподобалась практична вправа, що проводилася у форматі стихії «Земля», – «Обійми метелика». Це видозмінений варіант обіймів, що допомагає відновити внутрішній спокій. Людині потрібні обійми, щоб вона відчувала себе щасливою, а отже і здоровою. Вправа відволікає та дозволяє сконцентруватися на її виконанні.


На звершення тренінгу кожен учасник склав власну «Валізу в дорогу» та отримав домашнє завдання – застосовувати отримані техніки на релаксацію, з якими ознайомилися на тренінгу, а також у період пошуку роботи знайти заняття, яке б відвертало від негативних емоцій. Після виконання таких вправ учасники заходів зможуть краще управляти  рівнем стресу, підтримувати свій фізичнийта психічнийдобробут.  


Є бажання опанувати нові SoftSkills та напрацювати нові підходи та формати управління своїм психоемоційним станом? Завітайте на профконсультаційні групові заходи– тренінги під назвою «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях»?


Графіки заходів будуть розміщені  тут.


Є інші питання сфери зайнятості? Телетут. Або пишіть нам у Телеграм-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград


Все про кампаніюза посиланням http://howareu.com.358Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: