Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 18 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/09/18/v-bibliotetsi-imeni-malanjuka-vidbudetsja-kraeznavcha-rozvidka-nevidomi-vidomi-postati-ukrainsko-bolgarskoi-istorii-.htm
новини, 18 вересня 2023

В бібліотеці імені Маланюка відбудеться краєзнавча розвідка «Невідомі відомі постаті українсько-болгарської історії»


18 вересня о 15:00 у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Є. Маланюка відбудеться захід за ініціативи КОГО «Об'єднання болгар «Нашите Хора» − краєзнавча розвідка «Невідомі відомі постаті українсько-болгарської історії».


Партнери заходу:ГО «Центр «Єдина родина», ГО «Кіровоградська єврейська громада», Державний архів Кіровоградської області, Кіровоградський обласний краєзнавчий музей, ФондацияИзкуство. Таланти. Море (Варна, Болгарія), Творче об’єднання «Вітрила», Вільшанська селищна публічна бібліотека ім. Лідії Горячко, всеукраїнський тижневик «Україна-центр», щотижнева газета Кіровоградщини «Народне слово».


Краєзнавча розвідка «Невідомі відомі постаті українсько-болгарської історії» буде присвячена видатним землякам, які свого часу зробили значний вклад в розвиток як України, так і Болгарії. 


Керівник КОГО «Об'єднання болгар «Нашите Хора» Сергій Осадчий наголошує на тому, що історія України та Болгарії тісно пов’язана. Значний вклад у дружні відносини двох народів свого часу зробили відомі уродженці нашого краю, зокрема, родина Петра Габе з Єлисаветграда; українка болгарського походження Лідія Горячко та краєзнавець Афанасій Добров із Вільшанки. 


Захід приурочено до Дня Незалежності Болгарії, який святкує дружній нам болгарський народ 22 вересня. Саме тому на заході буде презентовано прем’єру кліпу українсько-болгарської пісні «Побратими» за участю виконавця з Кропивницького Олександра Безая та болгарського співака ЕтьєнаЛеві. Також своє відеопривітання нам надіслала«ФондацияИзкуство. Таланти. Море» (м. Варна, Болгарія), яка підготувала презентацію про наших земляків – родину Габе та відеокліп «Обич!» на слова поетеси-землячки Дори Габе. 


Також на заході усі присутні зможуть насолодитися краєвидами України та Болгарії на виставці картин Ростислава Климишина, а також послухати українсько-болгарські пісні у виконанні Олександри Корпусової, Галини Димури, КирилаДудніка та Олександра Безая. 


372Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: