Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 5 травня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/05/05/u-kropivnitskomu-govorili-pro-kiberbuling-ta-kibernasilstvo.htm
новини, 5 травня 2023

У Кропивницькому говорили про кібербулінг та кібернасильство


Сьогодні цифрові технології розширюють можливості у всіх сферах життя. Однак крім очевидних переваг, з’являються й реальні загрози, серед яких окреме місце посідає кібербулінг, який за декілька років став глобальною проблемою.


4 травня, у Міжнародний день протидії булінгу,відбулося засідання кіноклубу медіапросвіти з прав людини Docudays UA, який діє в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Дмитра Чижевського.


Студенти Кіровоградського кооперативного фахового коледжу економіки  і права ім. М. Саяуважно переглянули документальний фільм «Пранкнули» від режисера Ісмаеля Жоффруа Шандуті. У цій стрічці автор розкрив тему «свотінгу» - небезпечної для життя форми кібернасильства, обману правоохоронців, мета якого – направити озброєний загін спецпризначенців до будинку жертви.У фільмі«Пранкнули» онлайн-гравціділяться власними історіями, а події розгортаються через ролики на ютубі та кадри з онлайн-ігор.


Після перегляду кінострічки відбулася активна дискусія: студенти поділилися своїми враженнями та обговорили питання кібернасильства.


Запрошений експерт — представник Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції Національної поліції України Микола Сульжук розповівучасникам заходупро види кібербулінгу, відповідальне ставлення до інформації, важливість цифрової гігієни, а такожнадав декілька порад, як не стати жертвою кіберзлочинців, як правильно поводити себе в Instagram та TikTok, як захистити свій персональні дані від зловмисників.


Микола Миколайович наголосив, що важливо повідомляти про ситуації кібербулінгу у відповідні служби. Якщо це відбувається на форумах або в соцмережах, то можна поскаржитися на публікації, коментарі та навіть профілі, які поширюють агресивний та образливий контент.


Тема зустрічідуже потрібна, адже майже всі учасники та учасниці бодай раз грали в онлайн-ігри, полюбляють вести свої сторінки у соціальних мережах та YouTube, тож проблема булінгу актуальна в нашій країні.


В сучасному світі важливо знати, що несе з собою інформаційна ера та вчитися захищатися від нових небезпек.

                  

1142Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: