Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 22 березня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/03/22/ukraintsi-mozhut-otrimati-sche-11-milioniv-led-lamp-jak-podati-zajavku-v-dii-.htm
новини, 22 березня 2023

Українці можуть отримати ще 11 мільйонів LED-ламп: як подати заявку в "Дії"


Відтепер обміняти стару лампу розжарювання на LED можна буде лише в окремих відділеннях Укрпошти: у селах обміняти лампи можна буде до кінця квітня, а з 1 травня обмін буде в 23 відділеннях у містах-мільйонниках та обласних центрах країни.


Про це повідомили в "Дії", пише "Економічна правда". 


Зазначається, що у "Дії" українці вже замовили на обмін 5,5+ млн LED-лампочок.


"Якщо ви досі не обміняли старі лампи розжарювання на LED, саме час це зробити! Програма обміну невдовзі завершиться, тож подавайте заявку в Дії просто зараз", - йдеться у повідомленні.


При цьому знайти перелік доступних відділень Укрпошти можна під час оформлення заявки у "Дії".


Як подати заявку на обмін у "Дії":


Зайдіть у Дію


Натисніть Послуги - виберіть Обмін ламп


Вкажіть контактний номер телефону та відділення Укрпошти, у якому бажаєте отримати лампи


Зазначте тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати.


Як додали в Мінекономіки, загалом програма охопила 23 тисячі населених пунктів, включаючи деокуповані території та прифронтові регіони України.


З початку старту програми майже 3 млн жителів обміняли у відділеннях Укрпошти близько 14 млн ламп.


Станом на 22 березня в усіх населених пунктах доступно ще 11 млн ламп, які можуть забезпечити 2,2 млн домогосподарств, підкреслили в міністерстві.


"Ми бачимо високі темпи обміну ламп, які були на початку реалізації програми, а зараз вони потроху прогнозовано скорочуються. Я закликаю громадян, які ще не скористались пропозицією уряду замінити застарілі лампочки на нові світлодіодні, які у 8 разів економлять енергію, прийти на Укрпошту і долучитись до обміну.


Таким чином ви підтримаєте енергетичний фронт країни, адже обмін проводиться саме задля зниження навантаження на енергомережі. Програма буде діяти до кінця травня", - заявила перший віце-прем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.


Так, найбільш активними в обміні ламп є мешканці Київщини - тут обміняли вже майже 2 млн штук, на Дніпропетровщині кількість обміняних ламп складає 1,4 млн, Львівщині - 1,1 млн, на Харківщині - 860 тис, Одещині 810 тис, Вінниччині 730 ти., на Черкащині - 510 тис.


У міністерстві пояснили, що Укрпошта з 22 березня буде скорочувати кількість відділень, де можна буде обміняти старі лампи розжарювання нпп LED-лампи, через скорочення попиту населення в деяких відділеннях.


"Саме вони повернуться до звичайного формату роботи і будуть надавати тільки поштові та фінансові послуги. Центральні відділення та ті, де обмін ламп проходить активно, продовжать видавати світлодіоди", - йдеться у повідомленні.


Для обміну потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код (РНОКПП) та лампи. Обміняти можна до 5 ламп старого зразку з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп.


331Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: