Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 20 лютого 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2023/02/20/u-kropivnitskomu-prezentuvali-onovlene-bibliotechne-ukrittja-foto-.htm
новини, 20 лютого 2023

У Кропивницькому презентували оновлене бібліотечне укриття (ФОТО)


На день народження прийнято дарувати імениннику подарунки. Бібліотека Чижевського підійшла до відзначення свого 124-річчя креативно і зробила подарунок собі – перетворила цокольний поверх на безпечне та комфортне місце для працівників, відвідувачів закладу та звичайних містян.


Про це розповіла директорка Обласної універсальної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Валентина Животовська під час презентації проєкту «Бібліотека як безпечне місце» в день відзначення заснування однієї з найстаріших бібліотек України.


Книгозбірня взяла участь у проєкті-конкурсі німецького культурного центру «Goethe-Institut в Україні» при Посольстві ФРН проєкту і перемогла. Тепер бібліотечне укриттямає потужний генератор, лампи-УФО, світлодіодні лампи та ліхтарі, оновлені систему електропостачання та санвузол з бойлером, великий запас води, аптечку, 200 стільців, спортивні мати та іграшки– усе для затишного та зручного перебування дорослих та дітей.


Проте це не єдина нова програма, котру бібліотека реалізувала протягом року, що минув. Так, проєкт «Мир у цифровий час», впроваджений разом з  ГО «Обласний жіночий інформаційний центр», дав змогу об’єднати тисячі жителів Кіровоградщини та надати їм знання та навички в таких напрямках, як блогінг під час війни, арт-терапевтичні засоби відновлення у воєнний час, громадська безпека в надзвичайних ситуаціях, медіаграмотність та критичне мислення в умовах інформаційних загроз, психологічне здоров’я під час війни, алгоритм дій у разі радіаційної безпеки та інших.


Завдяки благодійному фонду «Безпечне майбутнє» в бібліотеці розпочав свою роботу освітній простір «ChromJunior». В ньому за допомогою сучасних багатофункціональних хромбуків тинейджерів навчають створювати анімовані проєкти та інтерактивні вправи, shortstory,  презентації тощо. Перше заняття булоприсвячене безпеці в Інтернеті. На наступних зустрічах в освітньому просторі його учасники  поглинуть в інтерактивне середовище мови програмування Scratch, займатимуться кодуванням, відкриватимуть для себе можливості онлайн-сервісуLearningApps, створюватимуть фото- і відеопрезентації в Canva та багато іншого.


Протягом року, що минув, в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» відділу документів іноземними мовами була реалізована програма «Англійська для держслужбовців», після початку повномасштабної агресії з’явились чотири клуби англійської мови: для переселенців, для початківців, дитячий клуб та клуб для курсантів Донецького університету внутрішніх справ.


За підтримки Ресурсного центру «Гурт» у співпраці з організаціями TechSoupEurope та HausdesStiftens gGmbH в бібліотеці була реалізована європейська ініціатива у сфері програмування для дітей та молоді «MeetandCode 2022». Завдяки участі у ще двох проєктах бібліотека має набори програмованих роботів та сучасні гаджети для створення об’ємних моделей – 3D-ручки.


Наймасштабнішим став проєкт дитяча точка «СПІЛЬНО», впроваджений в партнерстві з благодійним фондом «Безпечне майбутнє» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Головний хол книгозбірні став хабом для психологічної та соціальної підтримки сімей. Діти та їхні батьки отримали простір для ігор, навчання та спілкування, читання та натхнення.


За словами Валентини Животовської, завдяки участі в різноманітних міжнародних конкурсах і проєктах бібліотека отримала більше мільйона гривень для покращення свого технічного стану та удосконалення усього спектру послуг, що надаються.


А ще були спільні проєкти з академічним обласним українським музично-драматичним театром імені Марка Кропивницького, академічним обласним театром ляльок, держархівом області, Музеєм мистецтв, обласним краєзнавчим музеєм, бібліотеками Кропивницького та культурними закладами Олександрії. 


Попри війну продовжується співпраця з Держпродспоживслужбою в області, обласними управлінням держпраці, навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, центром контролю та профілактики хвороб та іншими закладами і установами.


«Під час війни бібліотека Чижевського, як зазначила Надія Гармазій, “стала укриттям для всіх кропивничан”. Люди приходять сюди за тим, що сприяє саморозвитку – знаннями, зустрічами з цікавими людьми та спілкуванням, а ще за психологічною підтримкою, позитивними емоціями, відчуттям затишку та душевного тепла. 


Дякуємо нашим міжнародним та вітчизняним партнерам, керівництву та депутатському корпусу області та ЗМІ за постійну підтримку, завдяки якій бібліотека продовжує розвиватись.  Бажаю усім здійснення мрій, а вона у нас одна і спільна», - заявила на урочистостях  Валентина Животовська.

         

874Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: