Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 жовтня, 16:56
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/10/21/teritorija-radioaktivnogo-zahoronennja-veselivske-rodovische-proide-protseduru-remediatsii.htm
новини, 21 жовтня, 16:56

Територія радіоактивного захоронення «Веселівське родовище» пройде процедуру ремедіації


Сьогодні, 21 жовтня, під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна відбулась робоча нарада, під час якої обговорювали наступні кроки реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище”, інформує сайт КМР.


На землях Веселівського кар’єру було захоронено 224 контейнера з рівнем радіації до 300 мкР. Чотири роки тому тут, без жодних дозволів почали розриття грунту. Невідомі планували  дістати  метал, щоб здати його в брухт. Міська влада припинила роботи. В той же час прийнявши рішення про розробку проєкту реабілітації радіоактивного могильника. Партнерами міста у вирішенні цього складного питання виступили провідні спеціалісти Швеції і Норвегії, фахівці Державного агентства України з управління зоною відчуження, ТОВ АФ «Україна».


Реалізація проєкту почалась. Вона розрахована на два роки. Спеціалісти вже виконали кілька важливих завдань: зібрали необхідну інформацію та систематизували її; оцінювали ризики, дійшовши висновку, що родовище не може знаходитись в тому стані, в якому є нині; також розробляли заходи з безпеки та захисту території.


Наступний крок в реалізації проєкту – гамма-зйомка грунту, георадарна зйомка. Спеціалісти ретельно вивчатимуть, чи є розповсюдження радіонуклідів цією територією, щоб мати реальну картинку сучасного стану родовища.


- На цій території також буде встановлено чотири камери відеоспостереження. Ми плануємо завести їх в систему «Безпечне місто», щоб, у разі необхідності, вчасно реагувати на все, що відбуватиметься на цій території, - розповів начальник управління з питань запобігання і виявлення корупції міської ради Олександр Шишко.


Реалізація цього проєкту для міста нині вкрай важлива.


- Ми чудово розуміємо, що місто цей проєкт самотужки не виконає і дякуємо партнерам за його реалізацію, - зазначив Олександр Мосін. – Кропивницькому важливо оздоровити цю ділянку.


Завершити реалізацію проєкту з реабілітації майданчика захоронення відходів дезактивації “Веселівське родовище” планують в наступному році.


200Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: