Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 23 вересня, 09:27
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/09/23/moz-hoche-zobov-jazati-do-covid-vaktsinatsii-pevni-profesii-ta-sferi.htm
новини, 23 вересня, 09:27

МОЗ хоче зобов’язати до COVID-вакцинації певні професії та сфери


ФОТО З KHODA.GOV.UA


Міністерство охорони здоров’я планує затвердити перелік сфер, професійні колективи яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням від коронавірусної інфекції: до нього включать працівників освіти й органів влади.


Джерело: міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на засідання уряді та сайт МОЗ, пише "Українська правда". 


Пряма мова: "Перші наші пріоритетні групи – ті, хто вакцинувалися на перших етапах кампанії, – вже досягнули показників понад 80% охоплення. Це – медичні працівники, військові Збройних сил, структури Міністерства внутрішніх справ, Національна гвардія і наші рятувальники. В інших органах державної влади ситуація не така оптимістична. 


Тому за результатом ранкової урядової наради пропонуємо започаткувати впровадження обов'язкових профілактичних щеплень проти гострої респіраторної хвороби COVID-19. 


Зокрема, для працівників закладів освіти, працівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій. Такий підхід уже передбачено чинним законодавством".


Деталі: Ляшко послався на статтю 12 закону про захист населення від інфекційних хвороб.


Міністр наголосив, що Європейський суд із прав людини у квітні цього року підтвердив, що обов'язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.


Ляшко попросив уряд підтримати протокольне доручення, що дозволить скласти перелік професій виробництв та організацій, працівники яких мають бути вакциновані.


Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підсумував: "Навчальний процес буде продовжено. Там, де вчителі не встигли вакцинуватися, навчання буде відбуватися дистанційно. Садочки працюють. Спеціальні заклади освіти працюють. Молодші класи з 1-го по 4-й навчаються очно. І також набуде чинності наказ МОЗ про обов'язкову вакцинацію певних категорій професій".


Ляшко пояснив, що треба убезпечити освітній процес та функціонування органів державної влади, "особливо в частині надання адміністративних послуг, де відбувається тісний контакт зі споживачами".


За оперативними даними МОЗ станом на 19 вересня, хоча б одну дозу вакцини від COVID-19 отримали лише 49% працівників сфери освіти, повністю вакциновані - 39%. 


При цьому, для прикладу, хоча б однією дозою вакциновано 86% працівників "екстренки", 91% складу ЗСУ та 85% сил МВС. 


218Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: