Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 16 серпня 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/08/16/u-kropivnitskomu-biblioteka-chizhevskogo-vidkrivae-polsku-politsju-foto-.htm
новини, 16 серпня 2021

У Кропивницькому бібліотека Чижевського відкриває «Польську полицю» (ФОТО)


Головна бібліотека Кропивницького та області за пропозицією керівниці секції науково-освітнього cпівробітництва Посольства Республіки Польща Еви Матушек-Загатої стала учасницею міжнародного літературного проєкту «Польська полиця». 


В рамках проєкту ОУНБ імені Дмитра Чижевського вже отримала більше 60 книг польських авторів, виданих рідною мовою та в перекладі на українську. Це класика польської літератури та твори сучасних письменників. 


Завдяки проєкту, «Лялька» Болеслава Пруса, «Цинамонові крамниці» Бруно Шульца, «Знахар» Тадеуша Доленги-Мостовича, «Книги Якова» Ольги Токарчук, «Крига» Яцека Дукая, «Потоп» та «Пан Володийовський» Генрика Сенкевича та інші книги поповнять фонди польської літератури книгозбірні.


Не забули ініціатори проєкту і про молодших читачів. На «Польській полиці» на них чекають книги для дітей, ігри та комікси. Є література і для музикантів –  твори польських композиторів для фортепіано.


За словами директорки ОУНБ імені Дмитра Чижевського Валентини Животовської, участь книгозбірні в цьому проєкті дуже логічна, адже бібліотека має давні тісні зв’язки з кропивницьким об'єднання поляків «Полонія» та музеєм музичної культури імені Кароля Шимановського. 


Так, разом з ними, міністерством закордонних справ Республіки Польща та академічними закладами Польщі й України бібліотека стала співорганізатором великого проєкту «Відомі невідомі. Поляки світу». 20 різнокольорових планшетів, на яких представлені досягнення 40 видатних поляків, відомих та шанованих у світі, але маловідомих у Польщі, розгорнуті на другому поверсі книгозбірні. 


У Польському культурному центрі нашої бібліотеки бажаючі вивчали мову з носіями, традиції і культуру та навіть отримували допомогу у пошуках польського коріння. За традицією у вересні бібліотека разом з кропивницьким об'єднанням поляків братиме участь у щорічних «Національних читаннях» із президентом Республіки Польща.


«Ми дуже задоволені участю у проєкті і від імені наших читачів дякуємо Посольству Республіки Польща у Києві  за  новинки польської літератури. Я впевнена, що попереду в нас ще багато цікавих спільних проєктів», - зазначила Валентина Животовська. 


   


981Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Anna 9 травень 16:28
0
щоб вільно почуватись за кордоном вивчайте польську https://imclasses.com/
Відповісти
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: