Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 4 березня, 13:36
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2021/03/04/u-kropivnitskomu-vivchali-mizhnarodnii-dosvid-sanatsii-uranovih-shaht.htm
новини, 4 березня, 13:36

У Кропивницькому вивчали міжнародний досвід санації уранових шахт


У громадському офісі в обласному центрі відбувся круглий стіл «Закриття уранових шахт: зрада чи перемога?». Разом із представниками ДП «СхідГЗК», шахтарями та громадськістю участь у засіданні взяв перший заступник голови обласної ради Юрій Семенюк, повідомляється на сайті обласної ради. 


Присутні обговорили проблеми, які можуть виникнути в процесі закриття уранових шахт на Кіровоградщині, зокрема екологічні питання та працевлаштування шахтарів. Досвідом припинення видобутку урану та санації шахт поділилися представники чеської організації NESEHNUTI Brno.


Вони розповіли, що закриття уранових шахт на території Ліберецького краю Чеської республіки тривало декілька років. У результаті цього 25 відсотків трудового колективу залишились працювати над санаційними процесами шахт. Багато працівників приватизували лабораторії, транспорт, будівельне оснащення та приміщення видобувних підприємств і продовжили роботу як приватні підприємці. Дозвіл на приватизацію майна надала державна влада. Таким чином, більшість людей, які залишилися без роботи в результаті припинення видобутку, були працевлаштовані. Проте представники компанії не заперечують того, що певна частина людей знайшли роботу у сусідній Німеччині.


Також чеські колеги зазначили, що закриття уранових шахт є дороговартісним процесом. На сьогодні їх санація коштує для Чеської республіки близько півтора мільярди крон, або майже 2 мільярди гривень на рік.


172Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: