Планувалось, що це буде чергово-диспетчерська система екстреної допомоги населенню з єдиним безкоштовним телефонним номером виклику екстрених служб «112», система дії якої створена за європейським та американським зразком, повідомляє прес-служба У ДСНС в області.
Віднедавна подібний проєкт почали впроваджувати і на теренах України. Суть ідеї проста – перевести всі екстрені служби на один номер. Щоб замість «101», «102», «103», «104» був один - «112».
Людина має можливість зателефонувати на номер 112 з міського або мобільного телефону безплатно 24 години на добу. А оператор, який приймає дзвінок та з’ясовує, що сталось, переадресовує виклик до служби, яка повинна оперативно зреагувати у конкретній ситуації. При цьому номери «101», «102», «103», «104» також залишаються дієвими і за ними також можна викликати відповідну службу. Головна мета створення єдиної диспетчерської служби – максимально швидко скоординувати приїзд рятувальників, бригад екстреної медицини, поліції, аварійних служб на місце події і, не втрачаючи часу, приступити до надання допомоги постраждалим.
Зараз в Міністерстві внутрішніх справ займаються розробкою технічної платформи для системи «112». Із серпня 2019 року почали проводити тестову експлуатацію системи екстреної допомоги за номером «112» на базі Державної служби з надзвичайних ситуацій. Наразі єдиний номер екстреної допомоги працює у тестовому режимі. Зателефонувавши на «112», ви потрапите до оперативно-координаційного центру пожежно-рятувальної служби.