Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 30 серпня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/08/30/nagljadova-rada-i-menedzhment-nstu-vidvidali-cherkasku-ta-kirovogradsku-filii-suspilnogo.htm
новини, 30 серпня 2018

Наглядова рада й менеджмент НСТУ відвідали Черкаську та Кіровоградську філії Суспільного


Представники Наглядової ради й правління Суспільного, а також керівники творчих та адміністративних напрямів НСТУ відвідали Черкаську та Кіровоградську філії 28-29 серпня. Візит відбувся за підтримки Проекту Ради Європи "Зміцнення свободи медіа, доступу до публічної інформації та посилення системи суспільного мовлення в Україні" - повідомляє suspilne.media


"Загальна картина нам відома. Але кожна філія має свою історію, і у кожної філії є якісь свої особливі проблеми. Ми хочемо про них почути особисто, від тих керівників, які очолюють філії, — зазначила заступниця голови Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа. — Ми також звертаємося по допомогу до вас, тому що члени Наглядової ради також обрані вперше. Ми також вчимося, хочемо почути від вас якісь поради чи побажання, що ми можемо зробити. Крім того, маємо наголосити на важливості цієї реформи, тому що наступного року вибори, і ми повинні показати, для чого існує взагалі Суспільне мовлення. В Україні, де весь медіаринок поділений між олігархами, де майже всі загальнонаціональні телеканали належать якомусь олігарху і вони будуть просувати своїх кандидатів і, звичайно, незбалансовано подаватимуть весь перебіг виборів, на Суспільне мовлення покладається дуже велика відповідальність".


У складі делегації до колективів двох регіональних філій завітали члени Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа, Вадим Міський, В’ячеслав Козак, Олексій Панич, Олександр Павленко й Ігор Хохич, член правління Суспільного Микола Чернотицький, виконавчий директор НСТУ Олександр Лієв, генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін, директор департаменту з організації та розвитку мереж телерадіомовлення НСТУ Дмитро Грузинський, менеджер напряму департаменту технічного забезпечення НСТУ Андрій Бруснікін, виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення Марія Фрей, менеджерка напряму по роботі з регіонами департаменту програм Олена Пашковська, а також представники Офісу Ради Європи в Україні.


Учасники делегації оглянули робочі кабінети, студії, будівлі й території філій. У Кропивницькому відвідали власне приміщення філії, що нині в аварійному стані й на капітальний ремонт якого необхідно понад 2,5 млн грн. Працівники можуть переїхати у туди тільки після ремонту, що дозволить філії повністю відмовитися від орендованих площ.


Гості також ознайомилися з усіма творчо-виробничими й господарськими процесами філій, поспілкувались із колективами. Представники делегації відзначили багато позитивних творчих і адміністративних зрушень.


"Нам важливо регулярно збиратись, щоб спільно обговорювати й вирішувати важливі для нас питання. Ми маємо працювати як один злагоджений організм, — зазначив виконавчий директор Олександр Лієв під час наради з менеджерами філій у Черкасах. — Ці зустрічі не є повчанням від керівництва. Ми приходимо і розповідаємо, що треба і як ми це збираємося зробити. Але часто менеджери пропонують: ні, давайте це зробимо по-іншому. Тож шукаємо рішення разом. І, буває, приймаємо рішення не такі, які планували спочатку. Немає людей, які краще знають, як творити Суспільне мовлення в регіонах, ніж ті люди, які сьогодні тут зібрались".


Важливим напрямом роботи є перехід у формат HD. Протягом 2018-го 10 філій НСТУ вже змінили формат мовлення в ефірі з 4:3 на 16:9. Дві — UA: ДОНБАС і UA: ЖИТОМИР — перейшли на мовлення в HD.


За словами представника технічної дирекції НСТУ Андрія Бруснікіна, на наступний рік у бюджет закладено перехід всіх регіональних філій Суспільного на мовлення в HD за умови достатнього фінансування.


"Для переходу мовлення в якість HD у першу чергу нам потрібна заміна камер: це і виїзні, і студійні камери. Студійне й ефірне обладнання, а також станції монтажу до цього готові. Справа за знімальною технікою", — зазначив пан Бруснікін.


Основними й спільними проблемами філій є брак коштів, застаріла техніка чи її відсутність, обмежений ефірний час, невисока оплата праці й недостатнє преміювання за умов максимального навантаження працівників, нестача необхідних штатних посад і майбутнє відключення аналогового телебачення.


"Якщо брати регіональний радіоринок, то в нас зарплати не є занадто високими, але і не є низькими, — зауважив генеральний продюсер Українського радіо Дмитро Хоркін. — Я знаю, що на комерційних обласних станціях багато не платять, більше того, комерційні станції скорочують свою мережу й кількість журналістів у регіонах. Тому роботи не дуже багато. На Суспільному в тих умовах і з тим рівнем заробітної плати робота на радіо дуже приваблива".


1594Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: