Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 21 червня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2018/06/21/v-kirovogradskii-oblasti-uzhe-18-pljazhiv-de-naselennja-mozhe-vidpochivati-bezpechno.htm
новини, 21 червня 2018

В Кіровоградській області уже 18 пляжів, де населення може відпочивати безпечно


За заявами суб’єктів господарювання та у складі комісій фахівці Держпродспоживслужби області обстежили місця відпочинку (пляжі). За результатами перевірки безпечними для відпочинку є 18 пляжів: 5 з них - комунальної власності, 1 - приватний та 12, що належать приватним базам відпочинку.


Перелік пляжів комунальної власності, що розпочали роботу:


м.Гайворон:


- міський пляж, вул.Жовтнева, 61а, біля кафе «Нептун», власник - Гайворонська міська рада;


м.Олександрія: 


- міський пляж на р.Інгулець в районі парку ім.Т.Шевченка, підпорядкування - управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради;


Петрівський район:


- центральний пляж, власник - Петрівська селищна рада;


смт.Новоархангельськ:


- пляж Новоархангельської селищної ради;

- пляж Новоархангельської районної державної адміністрації.


Приватні пляжі, що розпочали свою роботу:


- пляж ОЦС-1, ГО «Рибальське товариство «Перемога» (ставок по Кіровоградському шоссе).


Пляжі баз відпочинку, що розпочали роботу:


Петрівський район:


- пляж б/в «Сонечко», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Залив», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Будівельник», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Сосновийбір», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Чайка», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Івушка», ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя»;

- пляж б/в «Голуба даль», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Каштан», ТОВ «Соціальні ініціативи Криворіжжя»;

- пляж б/в «Нептун», ДП Схід ГЗК;

- пляж б/в «Радуга», ДТ НАЄК Енергоатом;

- пляж б/в «Енергія», КП «Жовтоводська тепломережа»;


Новоархангельський район:


- пляж б/в «Синюха» ДП Схід ГЗК.


За результатами обстежень встановлено, що у наведених місцях відпочинку було проведено роботи по очищенню території пляжів, завезено новий пісок, облаштовано місця для збору твердих побутових відходів, виконано лабораторні дослідження води поверхневих водойм, грунту (піску) та здійснено інші заходи, що направлені на створення безпечних умов для відпочинку людей на воді. 


Після проведення заходів з обстеження та очищення дна пляжу (водного об'єкта) аварійно-рятувальною службою керівники суб’єктів господарювання (пляжів) отримали наступні документи: паспорт підводної частини акваторії пляжу (водного об'єкта), акт водолазного обстеження дна акваторії пляжу (водного об'єкта), карта виміру глибин дна акваторії пляжу (водного об'єкта), акт про усунення небезпечних для купання предметів з дна акваторії пляжу (водного об'єкта).


Відповідно до нових вимог чинного законодавства, а саме до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 10 квітня 2017 року №301 «Про затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України» Держпродспоживслужба не погоджує санітарні паспорти на пляж.


Однак вимоги до облаштування пляжів не змінилися. З ними можна ознайомитися в наказі Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року №145 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць».


Власникам пляжів необхідно пам’ятати про необхідність здійснення постійного контролю стану води у водоймах та грунту (піску) на пляжах. А у разі невідповідності результатів лабораторних досліджень нормативам призупиняти використання цих місць для купання або відпочинку населення в цілому.


Держпродспоживслужба області нагадує, що необлаштовані місця купання є для відпочиваючих загрозою травматизму і можливістю зараження інфекціями та хворобами, серед яких гострі кишкові інфекції, гельмінтози, лептоспіроз. Детальніше про це – на нашому сайті за посиланням.



3893Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: