15 вересня в спортивній залі Петрівської ДМШ пройшов захід, присвячений 25-річчю Дитячо-юнацької спортивної школи «Олімп». В ньому взяли участь голова Петрівської райдержадміністрації Сергій Завалій, його перший заступник Тетяна Панета, заступник голови районної ради Антоніна Іванова, засновник спортивної школи, заслужений тренер СРСР, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури Віра Смєлова, тренери і вихованці ДЮСШ «Олімп», представники громадськості району.
Присутніх привітали зі святом Сергій Завалій і Тетяна Панета та передали вітання від імені голови районної ради Тамари Сакари. Як сказав Сергій Володимирович, фізкультура і спорт єднають покоління, єднають націю, виховують витривалість і стійкість духу. Він зазначив, що приємно проводити захід в чудовій, нещодавно капітально відремонтованій спортивній залі, пообіцяв, що районна влада і надалі підтримуватиме галузь фізичної культури. Він вручив, також, нагороди групі працівників.
Подяку управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації оголошено Ірині Луговій – завідувачу сектору молоді та спорту райдержадміністрації.
Почесною грамотою Петрівської районної ради та Петрівської райдержадміністрації нагороджено Віру Смєлову – ветерана спорту, засновника ДЮСШ «Олімп»; Володимира Кононенка – тренера-викладача з гандболу ДЮСШ «Олімп»; Наталію Кононенко – старшого тренера-викладача з гандболу ДЮСШ «Олімп»; Світлану Немазану – старшого тренера-викладача з легкої атлетики ДЮСШ «Олімп»; Михайла Смілова – тренера-викладача з кульової стрільби ДЮСШ «Олімп».
Грамотою райдержадміністрації нагороджено Олексія Агафонова – машиніста бурового станка ПрАТ «ЦГЗК», тренера-викладача з футболу ДЮСШ «Олімп»; Максима Андрусенка – тренера-викладача з стрільби кульової; Анатолія Біленка – вчителя фізичної культури Червонокостянтинівської ЗШ І – ІІІ ступенів, тренера-викладача з футболу ДЮСШ «Олімп»; Віталія Залізняка – вчителя фізичного виховання НВО «ЗШ І – ІІІ ступенів – гімназія», тренера –викладача з футболу ДЮСШ «Олімп»; Романа Копійку – учня НВО «ЗШ І – ІІІ ступенів-гімназія», вихованця відділення стрільби кульової ДЮСШ «Олімп»; Ольгу Охват – вчителя фізичної культури Чечеліївської ЗШ І – ІІІ ступенів, тренера-викладача з легкої атлетики ДЮСШ «Олімп»; Володимира Паляна – вчителя фізичної культури НВО «ЗШ І – ІІІ ступенів – гімназія».
Грамотою районної ради нагороджено Олександра Гусарєва – директора ДЮСШ «Олімп»; Євгенія Ткачука – тренера-викладача з футболу ДЮСШ «Олімп».
Не обійшлося, звичайно, і без подарунків для кожного відділення спортивної школи, які вручили Тетяна Панета та Антоніна Іванова. Це були сертифікати на естафетні палички, стартову колодку та секундомір, футбольну форму, гандбольні м’ячі та сітку на ворота, кулі для пневматичної зброї. Крім того, був подарунок – сюрприз, не передбачений сценарієм. Сергій Володимирович зазначивши, що відділення кульової стрільби має певні успіхи, але вони могли б бути вагомішими. Поки що цьому заважало те, що спортсменам доводилося користуватися досить застарілими моделями зброї. Тому очільник району оголосив, що юні снайпери отримають два сучасних пневматичних пістолети.
Засновником та першим директором ДЮСШ «Олімп» була Віра Смєлова. Вона розповіла про свій шлях у великий спорт, свої досягнення на тренерській ниві.
Віра Григорівна закінчила Львівський державний інститут фізичної культури і спорту, отримала направлення в місто Сєвєродонецьк, де створила спортивну школу, якій нині вже виповнилося 63 роки. У зв’язку з сімейними обставинами згодом довелося переїхати в Кривий Ріг, де також створила спортивну школу, яка відзначила 50-річчя від дня заснування. А згодом сталося так, що Віра Григорівна створила ще одну спортивну школу – в Броварах, яка відзначила своє 40-річчя. Невдовзі отримала запрошення очолити групу підготовки олімпійського резерву – одну з 4-х, які існували в Радянському Союзі. Вона виховала велику кількість спортсменів-розрядників з плавання, кандидатів і майстрів спорту, майстрів спорту міжнародного класу, а також олімпійських чемпіонів Сергія Фесенка та Олександра Сидоренка. Нині багато її вихованців працюють тренерами, очолюють спортивні школи.
У 1990 році їй за сімейними обставинами довелося покинути успішну тренерську роботу у спорті вищих досягнень і повернутися в Петрове. Очолила спорткомітет, робота якого була занедбана (не було навіть Положення, яке регламентує його діяльність), а також стала докладати чимало зусиль для відкриття дитячо-юнацької спортивної школи. У вересні 1992 року школа розпочала роботу.
Віра Григорівна згадала всіх, хто разом з нею розпочинав цю роботу, як долали всілякі перепони і труднощі. Ті часи були складними, працівники місяцями не отримували зарплату, тож працювали на ентузіазмі. Самовіддана праця втілилася у великі досягнення, зокрема у гандболі, який розвивають подружжя Кононенків. Дівчача команда гандболісток з року в рік успішно виступає на різних змаганнях і турнірах, з неї вийшли справжні майстри міжнародного класу, такі, як Валентина Саламаха, яка виступає за провідну команду Німеччини Бетіг Хейм, з якою завоювала звання чемпіона, Олеся Донець – майстер спорту, гравець миколаївської команди української гандбольної Супер-ліги Реал, Анастасія Іванченко – кандидат в майстри спорту, яка керує гандбольною командою в Харкові, багато інших.
Є успіхи і в інших видах спорту, зокрема в кульовій стрільбі. Серед кращих вихованців цього відділення Дарія Семенко, Роман Копійка, який включений в збірну області з цього виду спорту.
Успішно виступає на обласних змаганнях і команда легкоатлетів. А наймасовішим видом є футбол. Загалом на сьогоднішній день контингент ДЮСШ «Олімп» складає 340 учнів.
Естафету у Віри Григорівни Смєлової прийняв Олександр Гусарєв, який нині очолює спортивну школу. Він висловив слова вдячності Вірі Григорівні за самовіддану багаторічну працю, а також керівництву району за всебічну підтримку галузі фізкультури, вручив очільникам району сувенірні вимпели.
В програмі свята були художні номери у виконанні хореографічного відділення Петрівської ДМШ, солістки Катерини Карабилової, колективу «Бабусі терцентру», оригінальний номер у виконанні юних солісток Даші Семенко і Лізи Когут з колективом «А-Студіо», Леоніда Старова (соло на баяні і пісня «Команда молодости нашей»).
Зі словами вдячності до Віри Смєлової, як засновниці ДЮСШ, та тренерів-викладачів виступила вихованка гандбольного відділення Марія Ганзін.
Наостанок організатори заходу висловили вдячність за підтримку та розвиток спорту Сергію Завалію, Тамарі Сакарі, Тетяні Панеті, Петрівському селищному голові Світлані Тилик, Луганському сільському голові Роману Штурмаку, Новостародубському сільському голові Віктору Заїці, всім керівникам сільгосппідприємств, які підтримують діяльність і розвиток ДЮСШ «Олімп».
Слід сказати, що захід пройшов у атмосфері непідробного ентузіазму і натхнення, кульмінацією якого була пісня «Команда молодости нашей», яку, разом з Леонідом Старовим, співали всі присутні.