Необхідність створення такого відділення на базі Олександрійської міської лікарні була обговорена під час робочої зустрічі першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка та Олександрійського міського голови Степана Цапюка з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації та міськвиконкому.
Міський голова відзначив, що у новоствореному гемодіалізному відділенні зможуть лікуватися хворі на ниркову недостатність не лише з Олександрії, а також ті, хто проживає в Олександрійському, Петрівському, Онуфріївському та Світловодському районах.
У цьому контексті, директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко відзначив, що на сьогодні в Олександрії послуги гемодіалізу потребують 30 пацієнтів. Одночасно, за наявним обладнанням, а це орієнтовно до 8 апаратів гемодіалізу, можливість отримувати цю життєво важливу медичну послугу зможуть 55 пацієнтів, у тому числі з інших районів області.
Також директор профільного департаменту повідомив, що фірми-виробники гемодіалізного обладнання готові надати його для оснащення нового відділення абсолютно безкоштовно, а також зможуть провести навчання лікарського персоналу.
Олег Рибальченко наголосив, що органи місцевого самоврядування в Олександрії, а також у Кропивницькому і Малій Висці, де найближчим часом також планується відкрити гемодіалізні центри, мають передбачити необхідні кошти на утримання медичного персоналу, а також подбати про матеріально-технічне забезпечення майбутніх центрів. Зокрема, віднайти пристосовані для цього приміщення та закупити необхідні медичні препарати. А це чималі кошти, адже вартість медичних препаратів, необхідних для одного сеансу гемодіалізу, складає більше 1400 грн. Всього ж на лікування одного хворого на ниркову недостатність необхідно 374 тис. грн. на рік.
Степан Цапюк відзначив, що у цьому напрямку міською владою Олександрії зроблені перші практичні кроки, зокрема, вже винайдено приміщення, де розміщуватиметься гемодіалізне відділення. Проте, аби привести його у належний стан, необхідна реконструкція, що потребує чималих коштів.
Наразі, міська влада готова взяти активну участь у співфінансуванні робіт з капітального ремонту приміщення майбутнього гемодіалізного відділення, але за умови, що на ці цілі також пропорційно будуть залучені кошти з державного та обласного бюджетів.
Сергій Коваленко відзначив, що питання створення в області відділень гемодіалізу є питанням надзвичайної ваги, адже, насамперед, стосується збереження життя людей. А хворих на ниркову недостатність, які потребують цієї медичної послуги, на Кіровоградщині налічується 320 чоловік. З них, 120 чоловік сьогодні отримують цю послугу в обласній лікарні. Решта, а це 200 чоловік, змушені очікувати, коли в них така можливість з'явиться, щодня ризикуючи власним життям.
За словами Сергія Коваленка, вже цієї осені має запрацювати гемодіалізне відділення у Малій Висці, яке зможе прийняти на лікування 35 пацієнтів. Решту пацієнтів згодом зможуть прийняти в Олександрії та у Кропивницькому. – Таким чином ми зможемо стовідсотково закрити проблему із наданням послуги гемодіалізу на території області, – наголосив перший заступник голови облдержадміністрації.