Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 23 травня 2016
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2016/05/23/-vidomi-ljudi-za-misto-svjatoi-primusove-pereimenuvannja-e-glumom-nad-dekomunizatsieju-bahmach.htm
новини, 23 травня 2016

«Відомі люди – за місто святої»: Примусове перейменування є глумом над декомунізацією –Бахмач


Почесний громадянин Кіровограда, відомий меценат, власник і голова правління НВП «Радій» Євген Бахмач виступає за повернення місту історичного імені Єлисаветград. Сьогоднішні ж спроби насильно перейменувати  Кіровоград вважає знущанням над декомонізацією, метою якої є взагалі боротьба з режимом диктатури. Про це Євген Бахмач заявив у рамках журналістського проекту «Відомі люди – за місто святої».


- Нашому місту було дане ім'я великої святої - праведної Єлизавети, матері Іоанна Хрестителя і двоюрідної сестри самої Богородиці. Єлисавета -  свята номер один в загальнохристиянській ієрархії. Тому, крім того, що ім'я Єлисаветград  - історичне, воно ще й несе сакральний сенс. Адже ми можемо розраховувати на заступництво святої. Якби йшлося про назву для нового міста, можна було б ще щось вигадувати. Але у нашого міста вже є ім'я, і ​​його повернення хоче більшість городян. Решта  назв - це прізвиська. Як ті, що були раніше - Зінов'євськ, Кірове, Кіровоград, так і ті, що пропонують зараз - Інгульськ, Кропивницький та інші, - вважає Євген Бахмач.


- Крім того, що в даному випадку не витримується історичний момент, назва Інгульськ, наприклад, не є українською. Інгул - це татарське слово, яке означає «тихий, спокійний »і взагалі не відповідає нашому місту. Та й сама річка не асоціюється ні з чим великим і цікавим. Крім того, татари були одними з найбільш лютих ворогів українців, тому увічнювати татарське ім'я - ні до чого, - продовжує почесний громадянин міста.


- Що стосується Кропивницького,  ми, безумовно, поважаємо Марка Лукича як діяча, який зробив великий внесок в українську культуру, але це не того рівня фігура, яка могла б бути настільки значущою, щоб назвати обласний центр на честь неї, а не святої. Крім того, корінь цього прізвища - кропива, тобто бур'ян. Як для прізвища, це нормально, але не для міста, - говорить Бахмач.


Підприємець вважає, перейменування проти волі жителів напряму суперечить самій ідеї декомунізації, яка покликана позбавити Україну від режиму диктатури, нав'язування ідеології і ігнорування думки народу, коли людина - ніхто.


- Сьогодні представники Верховної Ради, усілякі «в’ятровичі» присвоїли право людей називати міста. Так, дехто вважає назву Єлисаветград імперською, і це нормально, вони мають на це право. Але переважна більшість вважає по-іншому і треба чинити так, як хоче більшість. Іншого підходу у демократичній державі просто не може бути. Якщо більшість скаже Кропивницький – буде Кропивницький, - підсумовує Бахмач.


2212Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Віталій23 травень 2016 15:41
0
Справедливий аргумент. Погоджуюсь з цим.
Провести опитування, аке б виключало можливість підтасовок і прийняти назву міста, яке оберуть самі Мешканці. Коли в родині народжується дитина, крім бітьків ніхто не приймає рішення надання імені. Так і з назвою міста. Назву місту повинні вибирати мешканці цього міста, а не депутати, які тут ніколи й не були і можливо не будуть.
Відповісти
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: