Основні напрями прокурорського нагляду за додержанням вимог Закону України «Про пробацію» в частині профілактичної та іншої роботи з неповнолітніми, які конфліктують із законом, обговорено на навчальному семінарі в прокуратурі області, повідомляє прес-служба прокуратури Кіровоградської області.
Захід відбувся за участі керівників місцевих прокуратур та їх заступників, працівників відділу ювенальної юстиції прокуратури області, ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області, структурних підрозділів Кіровоградської обласної державної адміністрації, Управління Державної пенітенціарної служби в області, установи виконання покарань Управління Державної пенітенціарної служби в області (№14).
«В проєвропейськи орієнтованій державі прийняття подібного закону передує кардинальній зміні підходу до профілактичної роботи із особами, які конфліктують із законом. У даному випадку ми обговорюємо питання саме ресоціалізації неповнолітніх осіб, які в силу свого віку та недостатності життєвого досвіду не зажди обирають законний шлях для отримання певних благ або за допомогою протиправних дій висловлюють свою позицію суспільству», - відкриваючи захід наголосила начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області Алла Мороз.
Крім того, Алла Вікторівна звернула увагу присутніх на те, що ключовою відмінністю пробації від існуючої в Україні системи виконання покарань, альтернативних позбавленню волі, є її соціальна складова, яка включає заходи соціальної реабілітації засуджених, соціальної допомоги, ресоціалізації, заходи соціальної підтримки та контролю, що мають вирішити завдання попередження повторного вчинення нових злочинів.
З доповідями на вказану тематику також виступили співробітники запрошених відомств.
Насамкінець, начальник відділу ювенальної юстиції прокуратури області наголосила на недопущенні формалізму при вивченні умов життя, виховання та навчання підлітків-правопорушників. Метою роботи всіх учасників пробаційних відносин має стати реінтеграція дітей, які схибили, до суспільства, зайняття їх корисним дозвіллям, працею, волонтерською діяльністю тощо
Загалом, семінар пройшов у формі живого діалогу між учасниками заходу, у ході якого вони обговорили значний спектр питань пов’язаних з впровадження стандартів європейської пробації, обмінялись думками і поділилися досвідом.