Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: новини
Автор:
Дата: 12 лютого 2016
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/shortly/2016/02/12/v-kirovogradskii-oda-obgovorili-sotsialno-ekonomichnu-situatsiju-u-dolinskomu-raioni.htm
новини, 12 лютого 2016

В Кіровоградській ОДА обговорили соціально-економічну ситуацію у Долинському районі


В Кіровоградській облдержадміністрації продовжуються співбесіди щодо підведення підсумків соціально-економічного розвитку районів області у 2015 році та визначення завдань на 2016 рік під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка.


На сьогоднішньому засіданні члени відповідної робочої групи – керівники структурних підрозділів облдержадміністрації розглядали стан справ у Долинському районі.


Заступник голови Долинської райдержадміністрації Сергій Омельченко на початку засідання коротко поінформував про підсумки роботи за минулий рік. За його словами, найбільший розвиток спостерігався у переробній галузі району, де лідером на сьогодні залишається підприємство «Агропостач», яким лише за минулий рік було вироблено більше 12 тис. тонн олії та реалізовано готової продукції на суму 46,6 млн. грн.


У той же час головним проблемним питанням у промисловій галузі території залишається ДП «Дирекція КГЗОКОР», якому на 2016 рік з державного бюджету було виділено кошти на рівні 2015 року – 23,8 млн. грн. Проте, при виділенні коштів не було враховано заборгованості підприємства по сплаті за землю (9,6 млн. грн.) та заборгованості з оплати електроенергії (3,8 млн. грн.).


Стосовно ситуації в аграрному секторі, то за 2015 рік індекс валової продукції сільського господарства у районі склав 85%. Такий низький показник, за словами керівника території, обумовлений незадовільним рівнем розвитку тваринницької галузі. На початок нинішнього року у сільськогосподарських підприємствах Долинського району фактично відсутнє поголів’я великої рогатої худоби. Окрім того, спостерігається скорочення поголів’я ВРХ у суспільному секторі, в середньому на 13% щороку. Головною причиною такої ситуації є відсутність належної державної підтримки тваринницької галузі, а також низькі закупівельні ціни на молочну та м’ясну продукцію.


Складною також залишається ситуація на ринку праці. Чисельність безробітних у Долинському районі вже перевищила 1,2 тис. чоловік, що більше, ніж було у минулому році. Збільшення чисельності безробітних виникло за рахунок скорочення працівників ДП «Дирекція КГЗОКОР» та працівників бюджетної сфери за рахунок проведення реорганізацій.


Кількість вакансій в районі на сьогодні становить 58 одиниць Таким чином, на одне вільне робоче місце тут претендує 21 безробітний.


Проте, в районі вживаються певні заходи у рамках реалізації завдань щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості, завдяки чому протягом минулого року було створено 420 робочих місць.


Інформуючи про фінансову діяльність території за минулий рік, директор департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Шеремет повідомив, що до місцевих бюджетів району надійшло доходів у сумі 62,3 млн. грн., або 115,2% до затвердженого обсягу. Таким чином, приріст доходів до 2014 року (у співставних умовах) склав більше 18 млн. грн., або 40,8%.


До загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 59,2 млн. грн., що становить 115,9% до затвердженого обсягу. Понад план отримано 8,1 млн. грн. Проте, дві сільські ради не забезпечили виконання затверджених обсягів доходів, а саме Маловодянська (виконання 93%) та Суходільська (94,6%).


Основною проблемою у галузі охорони здоров’я залишається недофінансування медичних закладів району. Так, на 2016 рік виділено близько 4,5 млн. грн. У той же час, для поліпшення матеріально-технічної бази медичних закладів району, на придбання медичного та діагностичного обладнання необхідні кошти на загальну суму більше 8 млн. грн.


Серед основних завдань у галузі охорони здоров'я на 2016 рік – ремонтні роботи в районній лікарні, зокрема, добудова головного корпусу ЦРЛ, капітальний ремонт м’якої покрівлі та заміна вікон в приміщеннях харчоблоку та акушерського корпусу, капітальний ремонт приміщення поліклініки №1, основного хірургічного корпусу, а також підземних теплових та водопостачальних мереж центральної районної лікарні з метою їх приведення до відповідної категорії надійності.


У галузі освіти Долинський район на сьогодні має середні та вищі від середніх в області показники. Проте, за словами начальника профільного управління облдержадміністрації Володимира Таборанського, у районі спостерігається значний дисбаланс між достатньо високим рівнем знань учнів міських шкіл, які дають найбільшу кількість переможців олімпіад та мають найвищі результати по ЗНО – на відміну від учнів, що навчаються у сільській місцевості. Подібну ситуацію необхідно виправляти.


У сфері соціального захисту серед найважливіших завдань залишається підвищення середнього рівня зарплати. У Долинському районі розмір середньомісячної заробітної плати за січень-вересень 2015 року склав 2899 грн. (по області цей показник становить 3115 грн.). Таким чином, по розміру заробітної плати район посідає 12 місце в обласному рейтингу.


Особливу увагу під час наради було приділено питанню підтримки учасників антитерористичної операції. На сьогодні, за словами Сергія Омельченка, в районі вже видано 106 наказів про надання дозволу на розробку землевпорядної документації для ведення учасниками АТО особистого сільського господарства загальною площею 180,7 га. Проте, свідоцтва на право власності на земельні ділянки отримали лише 37 учасників АТО.


Враховуючи вищезазначене, Сергій Коваленко вказав на недостатню роботу, що проводиться на території району, зокрема, керівництвом міста Долинської, стосовно забезпечення учасників АТО земельними ділянками. Він також наголосив, що жодні посилання на те, що на території району вільної землі немає, є абсолютно безпідставними. Резерви є. Зокрема, 15 учасникам АТО земельні ділянки вже зарезервовані на території кількох сільських рад Долинського району. Ще для 15 військових, які є жителями міста Долинської, земельні ділянки можуть бути виділені за рахунок резервів сусідньої Варварівської сільської ради. Для решти, а це 55 військовослужбовців, земельні ділянки можуть бути виділені за рахунок земель, що раніше належали до місцевого садово-огороднього товариства, і сьогодні використовуються не за призначенням.


Цього, за словами першого заступника голови облдержадміністрації, цілком достатньо, аби безперешкодно забезпечити реалізацію цього важливого завдання.


2351Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: