Цього тижня серію співбесід голови ОДА із головами райдержадміністрацій продовжили зустрічі із керівниками Компаніївської РДА – Вадимом Спіктаренком та Новомиргородської РДА – Олександром Сенченком.
Спектр обговорюваних питань сформований ще під час попередніх аналогічних зустрічей із головами інших райдержадміністрацій. А це, зокрема, завдання з посилення обороноздатності країни, які керівництво держави ставить перед владою на місцях, соціальний захист учасників АТО, запровадження житлової субсидії, підготовка до адміністративної реформи, підвищення соціальних стандартів, а саме – заробітної плати, особливо у галузі АПК.
Усі перелічені тематичні напрямки отримують свої коментарі від голів РДА, залежно від того, як очолювані ними території справляються із поставленими завданнями.
При розгляді питань, що стосуються соціально-економічного стану районів, першочергова увага відводиться місцевим бюджетам.
І якщо очільнику Новомиргородського району в плані наповнення місцевого бюджету хвилюватися немає причин, то керівнику Компаніївського – є над чим працювати. Як вказав директор фінансового департаменту ОДА Сергій Шеремет, бюджет Компаніївського району – досить напружений. На початку року була нестача коштів при його наповненні, є загроза її виникнення і впродовж поточного року.
Як в Компаніївському, так і в Новомиргородському районах є підприємства, де заробітна плата виплачується нижче мінімальної. Ця проблема систематично виникає і в інших районах області, пропозиції по її вирішенню має департамент соціального захисту населення ОДА і вони неодноразово озвучувалися раніше. Керівникам територій варто лише дослухатись і скористатись відпрацьованими методиками. А окрім цього Новомиргородський район має борг з виплати заробітної плати на комунальному підприємстві – Новомиргородські муніципальні мережі. Для вирішення і цього питання керівник області чекає від районної влади дієвих кроків.
Особливу увагу голова ОДА Сергій Кузьменко звертає на підвищення заробітної плати у сільськогосподарській галузі. Розуміння необхідності таких рішень серед потужних сільгосптоваровиробників, за його словами, є. Керівникам територій спільно із департаментом агропромислового розвитку ОДА необхідно більш активно попрацювати із фермерами – наголошує Сергій Кузьменко.
Не втрачає першочерговості під час співбесід і питання виділення землі учасникам АТО. Вадим Спіктаренко проінформував, що в Компаніївській РДА зареєстровано 90 звернень від військовослужбовців про виділення землі, по 50 із них є накази Держкомзему, іще для 16 – рішення сільрад. Всього в районі, за його словами, зарезервовано 129 га землі.
Не меншу обізнаність із цим напрямом роботи продемонстрував і Олександр Сенченко. По Новомиргородському району: 130 заяв, 36 із них задоволені позитивно, робота триває. Новопризначений очільник району на посаді голови Новомиргородської РДА не пропрацював ще й місяця, але ситуацією щодо виділення землі учасникам АТО володіє предметно. Адже, як він розповідає, особисто бере участь в усіх засідання відповідної комісії, і всі проблемні питання, що виникають, вирішуються з кожним військовим в індивідуальному порядку.
Як і інші райони області, і Компаніївський, і Новомиргородський напружено працюють над виконанням завдань з підготовки до адміністративної реформи. Але не без своїх локальних проблем у цьому плані. Так, у Компаніївському районі децентралізації супротив чинить місцеве самоврядування. А в Новомиргородському районі при загальнообраному курсі формування єдиної громади, кілька територій воліють формувати свої громади.