Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: політика
Автор: Кропивницька міська рада
Дата: 19 листопада, 11:53
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/politics/2024/11/19/kropivnitskii-misto-volonter-1000-dniv-geroichnoi-stiikosti.htm
політика, 19 листопада, 11:53

Кропивницький – місто волонтер: 1000 днів героїчної стійкості

Кропивницька міська рада


Сьогодні, 19 листопада, минає 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Ворог продовжує бити по енергетичних об’єктах, інфраструктурі, житлових будинках. Тільки за останні два дні ракетної і дронової атаки десятки загиблих цивільних громадян, дітей у Сумах, Херсоні, Харкові, Одесі... 


1000 днів намагань знищити українців і стільки ж днів героїчної боротьби з ворогом, який має перевагу за чисельністю живої сили і техніки. Це також тисяча днів неймовірного піднесення духу українців, незламності і віри у нашу Перемогу. У цій важкій боротьбі українці захищають не лише свою територію, суверенітет і незалежність, а й мир для країн Європи. За цей час увесь світ зрозумів, що Україна сьогодні ціною життів своїх громадян стоїть на захисті системи глобальної безпеки, тоді як російські агресори  намагаються її зруйнувати.


За цією, на перший погляд, звичайною цифрою - 1000 днів — стоїть надзвичайна стійкість українського народу, кожного міста і села, кожної родини і людини. 


Кропивницький, дякувати ЗСУ, тилове місто. Але вже 1000 днів і ночей над нашим містом звучать тривоги, ми також переживаємо ракетні і дронові атаки, втрачаємо на полі бою наших земляків, які захищають українську землю. Із 24 лютого 2022 року і по сьогодні ворог запустив по Кіровоградщині понад 170 ракет і 400 дронів.


Від перших днів повномасштабного вторгнення Кропивницький став до оборони. Захисники і захисниці взяли до рук зброю і пішли на передову захищати свої родини і державу від лютого ворога, тил піднявся, щоб допомагати українським воїнам. Сотні тонн гуманітарних вантажів, кілометри сіток, буржуйки, їжаки, гроші на спорядження і зброю. 

 

Кропивницькі комунальники допомагали евакуйовувати людей, а пізніше відновлювати інфраструктуру і житло у Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Харківській областях. Працівники Кропивницького водоканалу возили воду жителям Миколаєва, коли там ворожі ракети зруйнували місцевий водогін.


Кропивницький і область стали гуманітарним хабом для тисяч вимушено переміщених осіб. У перші дні війни через Кіровоградщину пройшло 200 тисяч біженців. До 90 тисяч залишились тут жити. Третя частина – у Кропивницькому. Громада міста віддала людям, які втікали від війни, садочки, школи, кропивничани поділилися своїм житлом. За кошти громади ми ремонтуємо гуртожитки для  ВПО, надаємо їм увесь спектр соціальних послуг. Ми прийняли 40 евакопотягів тільки з Донеччини. А ще з Херсона, Запоріжжя, Харкова, Сум…


Для вимушених переселенців, яким уже нікуди повертатися, у Кропивницькому облаштували два соціальні гуртожитки, кільком родинам надали квартири. 


1000 днів для Кропивницького стали ще й посиленням енергонезалежності. Ворог прагне знищити нашу інфраструктуру, завдаючи ракетних ударів по енергооб’єктах. За цей час ми забезпечили автономним живленням об’єкти соціальної сфери, економіки, комунальні підприємства. Нині у місті облаштовано енергоострів, який у разі тотального знеструмлення забезпечить кропивничан тепло- і водопостачанням. 


У місті розгорнуто 35 пунктів незламності, де у разі блекауту жителі міста можуть зігрітися, зарядити гаджети, скористатися інтернетом.


1000 днів стійкості українців у важкій битві з лютим ворогом — це ще й посилений соціальний захист і підтримка наших захисників, їхніх родин.  Матеріальна допомога військовослужбовцям, грошові виплати родинам загиблих Героїв і відшкодування витрат на поховання, харчування дітей захисників у школах і садочках, соціальні стипендії студентам-учасникам бойових дій, дітям загиблих, професійна адаптація звільнених військовослужбовців, реабілітація та забезпечення технічними засобами військовослужбовців із інвалідністю, матеріальна допомога пораненим, зубопротезування військових тощо.


Сьогодні на території Кропивницької міської територіальної громади діють кілька громадських просторів: «Кгор:hub Кропивницький», «Разом  ми  сила»,  гуманітарний  центр  БФ  «Планета», ветеранський простір «Свої», де волонтери збирають гуманітарну допомогу на ЗСУ, виготовляють сухі борщові набори, шиють матраци, ковдри, виробляють буржуйки, навчають тактичній медицині тощо.


Сьогодні на нашу перемогу працюють усі школи, заклади культури, лікарні, будується сучасний госпіталь. Кожен заклад торгівлі, виробниче підприємство сплачують податки в бюджет, а це означає підтримку української армії.


1000 днів стійкості українців у кривавій, важкій і героїчній боротьбі з російською федерацією — це продовження сотень років нашого опору східному сусіду. Українці ніколи не стануть на коліна, а битимуться  до Перемоги!

https://www.facebook.com/krrada.official


1044Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: