Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Сергій Богомельчук, у рамках проєкту UpShift
Дата: 18 грудня 2024
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2024/12/18/apshifteri-z-mar-janopilja-ta-istorija-ihnogo-uspihu.htm
фотогалерея, 18 грудня 2024

Апшифтери з Мар'янопіля та історія їхнього успіху

Сергій Богомельчук, у рамках проєкту UpShift



Історію успіху команди інноваційної молодіжної програма UPSHIFT «Марфіл» можна без перебільшення ставити за приклад всім українським апшифтерам.



Андрій Притуленко, Павло Єждін, Діана Мандзюк та Максим Шкабара мешкають в селі Мар'янопіль Новоукраїнського району Кіровоградської області. Їхня школа, філія Новоукраїнського ліцею №8, заслуговує на окремий матеріал, адже вона також є наочним прикладом того, що в селі можна організувати ефективний та сучасний освітній процес. І справа тут не лише в фінансах чи чомусь подібному. Головне – величезне бажання педагогічного колективу працювати для дітей.


Навчити школярів комунікувати, здружити їх, відволікти від гаджетів. Такі задачі поставили перед собою Андрій, Павло, Діана та Максим. Вони, скромні та відповідальні підлітки, й самі не надто хочуть рекламувати себе. Тож комунікаційний бар’єр підлітки заходилися долати разом з іншими учнями школи.


-  Люблю рибалити, ловлю на спінінг, фідер, поплавчанку. Ходимо на місцеві водойми разом із друзями. Минулого літа вдавалося виловити чималих коропів. Ще катаюся на велосипеді. Вчуся нормально, мрію освоїти найзатребуваніший у селі транспорт – трактор, - розповідає про себе Максим Шкабара.


-  Люблю слухати електронну танцювальну музику. Також ганяю на велосипеді, граю в комп’ютерні та настільні ігри. У навчанні задніх не пасу, - каже Андрій Притуленко.


-  Музика в стилі фонк – то моє. У вільний від навчання й роботи по господарству час гуляю з друзями на вулиці. А зараз от ще проєктом захопився, - ділиться Павло Єждін.


-  У вільні години слухаю різну музику. А ще граю в волейбол, ми збираємося компанією на майданчику і тренуємося. Обожнюю проводити час з друзями, - приєднується до розмови Діана Мандзюк.


Мар'янопільським апшифтерам дуже хочеться бачити всіх довкола веселими і щасливими. А цього не можливо досягти без живого, дружнього спілкування.


-  Вже бачимо результати нашої діяльності. Діти більше з користю разом почали проводити час. Видно, що їм це до вподоби. І ми теж стали активнішими, розкутішими. Хочемо продовжувати проєкт і далі. Здається, це зветься його сталістю, - презентують результати зусиль учасники команди «Марфіл». – Ми навчились ефективніше планувати роботу, в цьому нам посприяли вчителі. В організації активностей нам допомагали й інші школярі. Максим, наприклад, так захопився, що став повноправним учасником команди. Ми чимало напланували, тому роботи маємо багато, кожен день розписаний. Школа працює у дві зміни, тож приходимо не в свою й готуємо заходи. Благо, що в закладі є молодіжний простір – філія Новоукраїнського простору «2ROOMS».


-  Найлегше працюється зі старшими дітьми, меншим треба більше і докладніше все пояснювати. Днями провели танцювальний батл між класами. Вийшло все, як задумали. Танцюристів оцінювали члени журі, переможці й учасники отримали грамоти. Загалом, це було справжнє свято для всієї школи, - розповідають про проєкт апшифтери. – Ще були велоперегони на час і з перешкодами. Діти на велосипедах, самокатах та скейті їздили між розставленими по дорозі фішками. Ми розподілили всіх за віком та типом транспорту. Найбільше пощастило учаснику на скейті, він був один, тому автоматично отримав перше місце. Ще одним масовим заходом стала серія інтелектуальних турнірів з настільних ігор. А на великій перерві ми запровадили руханку. Плануємо ще один вид активностей, який назвали «спортивний лабіринт». До кожного заходу долучалися близько 30 учасників.


Програмі UPSHIFT у школі приділяють дуже велику увагу. Навіть зробили в коридорі спеціальну інформаційну стіну, яка радує яскравими світлинами.


Найактивніше команді допомагає Антоніна Мартинюк, вчителька початкових класів.


Не лише діти, а й педколектив та адміністрація школи зараз живуть апшифтом. Ми разом з учнями теж набуваємо нових навичок і досвіду.  Наші діти дуже, активні, працьовиті, але в них не завжди виходить себе правильно презентувати. Ми, вчителі, вкладаємо у них все, що можемо і вміємо, прагнемо, аби вони вивчилися і повернулися у рідне село жити й працювати. Або, принаймні, згадували шкільні роки з теплотою і їх тягло у ці стіни, - ділиться враженнями від участі в проєкті педагогиня.


-  Пишаємося, що нам вдалося взяти участь у програмі UPSHIFT. Ми дуже ретельно готувалися, знали, що треба робити і куди ми йдемо. Результат став шокуючою і водночас украй приємною новиною. Однозначно хотіли б продовжувати діючий проєкт і брати участь в інших подібних, - резюмує команда «Марфіл».


Ця публікація була створена в межах програми UPSHIFT, яку в Кіровоградській області реалізує ГО «СКЦ «Задзеркалля», за підтримки ЮНІСЕФ Україна та Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW. ЇЇ зміст є відповідальністю учасників програми UPSHIFT та не обов'язково відображає позицію ЮНІСЕФ і Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини та німецького державного банку розвитку KfW.


1345Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: