Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Сергій Богомельчук, в рамках проєкту UpShift
Дата: 25 червня, 14:01
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2024/06/25/nezabutni-emotsii-i-podolani-vikliki-takim-buv-proekt-komandi-upshift-open-world-.htm
фотогалерея, 25 червня, 14:01

Незабутні емоції й подолані виклики – таким був проєкт команди UPSHIFT «Open world»

Сергій Богомельчук, в рамках проєкту UpShiftДопомагати дітям з інвалідністю повноцінно спілкуватися зі світом, радіти життю, відчувати, що ти потрібен – такий шлях обрала для себе команда інноваційної програми для молоді UPSHIFT «Open world» з Умані.Про реалізацію проєкту, враження й емоції, а також непрості виклики, котрі в якийсь момент поставили його під загрозу закриття, розповідають студентки Уманському педагогічному університеті імені Павла Тичини Анна і Аліна Гримайли.

 

-В UPSHIFT я прийшла за порадою сестри Аліни. Коли вступала до вузу, планувала просто вчитися й не бачила себе в активному студентському житті. Після того, як краще познайомилася з програмою, зрозуміла, що дуже хочу долучитися до цієї дружньої спільноти та допомагати іншим. А ще навчитися новому, здобути корисні навички, які допоможуть мені розвиватися далі. Коли наш проєкт пішов в реалізацію, після кожного проведеного заходу все більше переконувалася, що це моє. Якщо мене запитають, що мотивувало найбільше, без вагань відповім – щасливі дитячі посмішки, – ділиться Анна Гримайло.  

-Ми з сестрою вчимося на різних факультетах, на нашому соціально-психологічному були студенти, які вже реалізували проєкт UPSHIFT. Я побачила, як це працює і загорілася. Заодно загітувала сестру, - приєднується до розмови Аліна. – Ми пройшли буткемп, увійшли в етап реалізації і тут стикнулися з головною проблемою, яка стала для нас повною несподіванкою. Двоє дівчат з нашої команди не змогли продовжити участь в проєкті. Було дуже складно приймати рішення, чи продовжувати нам, чи потягнемо вдвох. Але все вдалося завдяки допомозі друзів з університету, які долучилися в якості волонтерів. Величезну підтримку ми відчували й з боку нашої менторки Анни Горобцової, яка мотивувала нас, не давала зупинятися.


Аліна окрім навчання паралельно задіяна в якості соціального працівника-психолога. Відвідує позбавлених батьківського піклування дітей і дітей з інвалідністю.


Анна ж розповіла про себе, що захоплюється малюванням, навчається на мистецькому факультеті. Це дуже допомогло їм під час проведення мистецьких акцій. 
-Напевне, найемоційнішим моментом проєкту стала реакція людей на виставку картин вихованців центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок», яка тривала в нашому університеті. Ці картини на полотні діти намалювали під час одного із наших майстеркласів. Я ніколи цього не забуду, це було так зворушливо! Автори картин явно не очікували, яку увагу зможуть привернути своїм мистецтвом, як вдячно відвідувачі його сприйматимуть. Усього захід відвідали більше 100 людей, - згадує вона. – Ще одна цікава мистецька подія проєкту – майстерклас зі створення ексклюзивних, розмальованих вручну футболок.


Заключним заходом проєкту команди «Open world» став пікнік на базі центру «Пролісок». Все пройшло дуже драйвово, весело, цікаво і смачно. Дітей розважали аніматори, вони також охоче долучилися до «піратського» квесту. Пікнік відвідали 60 дітей, в його організації дівчатам допомогли студенти-волонтери.


UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти.


Публікація створена в рамках програми UPSHIFT, яку в Черкаській області реалізує ГО «СКЦ «Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ та Уряду Японії. Її зміст є відповідальністю учасників програми UPSHIFT та не обов’язково відображає позицію ЮНІСЕФ та уряду Японії.


1207Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: