Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради», куратори виставки - Лінчевська В.Д., Петля І.В.
Дата: 14 листопада 2022
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2022/11/14/-mi-ukraintsi-kropivnitskii-mariupol-.htm
фотогалерея, 14 листопада 2022

«Ми – українці: Кропивницький – Маріуполь»

КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради», куратори виставки - Лінчевська В.Д., Петля І.В.

  

11 листопада 2022 року в галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», відділу КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради», відкрилася виставка малюнків жителя Маріуполя, а зараз вимушеного переселенця Василя Муля «Ми – українці: Кропивницький – Маріуполь». Наш заклад уже не вперше презентує роботи самодіяльних художників, котрі через повномасштабне вторгнення рф в Україну змушені були покинути свої домівки на тимчасово окупованих територіях і шукати прихистку, зокрема в Кіровоградській області.   


Василь Павлович Муль народився в 1964 році в селищі Бойківське (колишнє Тельманове) Донецької області. Має робітничу професію – машиніст широкого профілю, працював на тракторі, скрепері, на бульдозері. Через події 2014 року з родиною перебрався до Маріуполя. Деякий час виконував роботи на металургійному комбінаті імені Ілліча і на «Азовсталі». Після повномасштабного вторгнення рф на територію України з окупованого Маріуполя йому з родиною вдалося виїхати до Запоріжжя, а потім до Кропивницького, де зараз і проживає.


Дізналися ми про Василя Павловича майже випадково, ознайомилися з його творчістю через кропивницький Центр  «Я – Маріуполь», що надає допомогу вимушеним переселенцям. А познайомилися безпосередньо, запросивши його телефоном відвідати одну з виставок, що проходила в Музеї мистецтв. Побачивши малюнки Василя Павловича, запропонували йому представити свої роботи широкій публіці в нашому закладі. 


Малюванням Василь Павлович захопився ще в школі, де його здібності помітили вчителі. Але через різні обставини повчитися професійно не вийшло. Як каже сам Василь Павлович, «трактор переміг». 


Серед робіт Василя Муля, представлених на виставці, – портрети і морські пейзажі. Найбільше самодіяльного художника приваблює портретний живопис, особливо захоплюють його дитячі обличчя. За словами Василя Павловича, малюючи портрет, він намагається не тільки досягти схожості з «оригіналом», а й передати дитячу безпосередність, щирість, цікавість. Герої портретів – діти сусідів, знайомих, яким він часто дарує свої роботи. 


В експозиції представлено і декілька робіт, де зображено узбережжя Азовського моря, за яким Василь Павлович дуже сумує. Основні образи цих пейзажно-мариністичних малюнків – пляж, чайки, вид на маріупольський порт. 


Василь Муль каже, що ідея картини з’являється в нього як порив, бажання втілити на папері образи, що зачепили душу, – чи то обличчя, чи то природа. 


У Маріуполі залишилися майже всі його малюнки. Більшість представлених робіт створені вже в Кропивницькому, деякі портрети маріупольців – по пам’яті.


Малює Василь Муль в основному кольоровими олівцями на папері. Пробує писати олійними фарбами, але вважає, що ще не достатньо оволодів цією технікою, щоб презентувати її на загал.


Це поки що перша персональна виставка Василя Павловича Муля. Деякий час його малюнки можна було побачити в кропивницькому Центрі «Я – Маріуполь».


Запрошуємо усіх охочих відвідати виставку «Ми – українці: Кропивницький – Маріуполь».1098Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: