Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: фотогалерея
Автор: Олег Юрченко – завідуючий відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради»
Дата: 20 липня, 15:26
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/photo/2021/07/20/-pragnennja-do-kraschogo-zhittja-.htm
фотогалерея, 20 липня, 15:26

«Прагнення до кращого життя»

Олег Юрченко – завідуючий відділу туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради»


16 липня 2021 року у КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської  обласної ради» презентовано виставковий проєкт – фотовиставку «Прагнення                  до кращого життя», організатором та ініціаторами якого стали Генеральне Консульство Китайської Народної Республіки, Інформаційне бюро Державної ради КНР та Управління провідної групи допомоги бідним                          і розвитку Державної ради КНР.

 

Фотопроєкт  став логічним продовженням системної просвітницької роботи Музею мистецтв з висвітлення та популяризації історії, побуту, культурних традицій, автентичності такої далекої, унікальної, загадкової                    та найчисленнішої країни світу як Китай. 


Ще у лютому 2010 року, у нашому музеї була презентована експозиція «Китай очима земляка», в якій демонструвалися авторські фотографії знаного краєзнавця, мецената, громадського діяча Віктора Петракова (1947-2016).


З липня 2020 року у Музеї мистецтв проводиться цикл просвітницьких заходів, лекцій та відеопрезентацій відповідного тематичного спрямування, тож певні знання щодо «країни, де сходить сонце» пересічні громадяни мали можливість отримати як безпосередньо відвідавши заходи у Музеї мистецтв, так і переглянувши запропонований інформаційний матеріал у соціальних мережах, сайті та ютуб-каналі музею. Майже щотижня відбуваються майстер-класи з традиційних видів китайської культури. Всі бажаючи мали можливість спробувати себе  в китайській каліграфії, написанні ієрогліфів, почастувати китайського чаю, ознайомитися з витоками історії та релігії Стародавнього Китаю, зустріти Китайський Новий рік та запустити Китайський ліхтарик тощо.   


Подібне ознайомлення з культурою Китайської Народної Республіки  та популяризація культури найбільшої країни світу в Україні сприяє зміцненню міждержавних зв’язків, обміну досвідом, розширює світогляд українців,  збагачує уявлення  українців про життя китайського народу,   стає джерелом збагачення наших культурних традицій. Такий просвітницький проєкт вражає своїм різноманіттям та надає нові знання!

           

І все ж таки виставка стала певною несподіванкою, особливо у плані                    її експозиційної презентації, оскільки відвідувач отримав можливість здійснити дотик до китайської екзотики, завдячуючи інформаційно-ілюстративному матеріалу, розташованому на 55 стендах - ролл апах. 


Кожен з них – це своєрідний документально-наочний звіт Китаю                   про проведену роботу в плані подолання бідності в кожному окремо взятому регіоні, віддзеркалення практично усіх сфер народного господарства                            та життєдіяльності, розповідь про людей, які досягли вагомих успіхів у своїй справі, розповідь про проведення успішної соціальної політики щодо подолання бідності для численного населення Китаю, розповідь про успіхи державної політики, направленої на покращення життя простих китайців                  та багато іншого.  Акцентується увага і на ефективних програмах боротьби                 із бідністю.

         

Виставка не тільки дає можливість здійснити цікаву подорож                                 у сучасний Китай, який, щоб там не казали, вже суттєво змінився з часів «культурної революції». Вона є дуже показовою та повчальною для українців у сенсі того, як треба облаштовувати свою домівку, не чекаючи допомоги                від інших країн, бути самодостатніми, не сподіваючись на «старшого брата» зі сходу чи заходу. 

         

Відкриття виставки «Прагнення до кращого життя» проходило за участі  Генерального Консула Китайської Народної Республіки в Одесі пана Сун Ліцюня, співпробітників Консульства, голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги та директора департаменту культури та туризму облдержадміністрації Ул’яни Соколенко.

         291Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: