Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: розслiдування
Автор: Центр Журналістських Розслідувань
Дата: 12 жовтня 2018
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/investigation/2018/10/12/firma-jaka-zaimalasja-pereplanuvannjam-kvartir-v-kievi-vigrala-odin-z-naibilshih-tenderiv-na-remont-dorogi-na-kirovogradschini.htm
розслiдування, 12 жовтня 2018

Фірма, яка займалася переплануванням квартир у Києві, виграла один з найбільших тендерів на ремонт дороги на Кіровоградщині

Центр Журналістських Розслідувань


Дивні іноді відбуваються речі при проведенні державою тендерних закупівель. Часто можна спостерігати за неймовірним злетом підприємств, які ще вчора були або дуже маленькими, або взагалі займалися діяльністю, яка не має стосунку, до дивним чином виграному ними багатомільйонному тендеру.


Так, команда Центру Журналістських Розслідувань, традиційно моніторить тендерні закупівлі, що проходять в Кіровоградській області на платформі системи публічних закупівель prozorro

 

Останнім часом нашу увагу привернув один тендер проведений 28 вересня Департаментом інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації. А саме, капітальний ремонт вул. Першотравнева, Кременчуцького шосе в м. Олександрія (ДК 021:2015: 45233000-9 — Будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг), ГБН Г.1-218-182:2011, ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013  з очікуваною вартістю 14 358 802,00 грн. 


Власне цей департамент у вересні провів більше 10-ка аналогічних тендерів на ремонт доріг місцевого значення. Проте всі вони були зі значно меншою очікуваною вартістю і всі крім згаданого тендери виграло Дочірнє підприємство "Кіровоградський облавтодор" відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України". І це видається логічним, тому що це велика профільна державна компанія з великим досвідом подібних робіт, фахівцями та необхідною технікою.


Аж тут дивним чином "Кіровоградський облавтодор" програє 14-ти мільйонний тендер приватному підприємству. Нас зацікавило яке ж підприємство змогло переграти такого великого гравця, як облавтодор?


Нагадаємо, що основним критерієм в публічних закупівель prozorro є ціна, тобто виконав відповідаєш тендерним умовам, пропонуєш нижчу ціну і ти переможець. В цьому сенсі примітно, що ДП "Кіровоградський облавтодор" на момент розкриття тендерних пропозицій опустився від суми очікуваної вартості 14 358 802,00 грн. до 14 358 800,00 грн., тобто аж на 2 гривні! Це виглядає і смішно і підозріло. А от підприємство-переможець ТОВ «ЕЛІТ ГРУП.» запропонувало 14 156 969,60 грн. Хоч до самого Департаменту інфраструктури та промисловості Кіровоградської обласної державної адміністрації претензій немає – торги відбулися відповідно до критеріїв.


Вивчаючи тендерну документацію ми з’ясували багато цікавих моментів. ТОВ «ЕЛІТ ГРУП.» має столичну прописку в Шевченківському районі міста Києва по вулиці Рейтарська, буд. 18, кв (офіс) 1. На фото ви можете побачити, що за даною адресою розташовано звичайний житловий будинок. З огляду на те що в адресі вказано квартира (офіс) то можна припустити, що фірма-переможець багатомільйонного тендеру має розміщатись на першому поверсі цієї будівлі. Проте, як ви бачите на фото, жодної вивіски про її там перебування на цьому будинку не має. Більше того по всьому першому поверсі, за виключенням одного, всі інші вікна дерев’яні, дуже старі і мають не привабливий вигляд. Звичайно також можна припустити, що фірма просто зареєстрована за цією адресою, а це, наприклад, квартира власника. А офіс знаходиться в іншому більш привабливому та пристосованому місці. Але й тут беруть сумніви. По перше невже квартира власника такої серйозної будівельної фірми може мати такий занедбаний вигляд, а по-друге в офіційних документах поданих ТОВ «ЕЛІТ ГРУП.» в заявці на публічну закупівлю зазначено Інтернет сайт підприємства . І на головній сторінці сайту вказано знову цю ж саму адресу м. Київ, вул.. Рейтарська, буд. 18, кв (офіс) 1. Тобто коли ти розміщуєш адресу свого підприємства на своєму сайті то, очевидно, саме за цією адресою ти і чекаєш на клієнтів. Видається сумнівним, що серйозні клієнти можуть прийти в показане нами на фото приміщення.


Власне з самого сайту ТОВ «ЕЛІТ ГРУП.» ми дізналися багато цікавого. Зокрема про підприємство написано наступне (далі мовою сайту): «Компания "ЭЛИТ ГРУП" специализируется на проектировании и согласовании проектов для строительства, реконструкции, перепланировки, капитального ремонта помещений, офисов, магазинов, административных зданий, ресторанов, гостиниц, коттеджей и коттеджных поселков.


Мы осуществляем полный комплекс строительных работ до  введения объектов в эксплуатацию, регистрацией в БТИ и получением свидетельства на право собственности.


Мы подготовим для Вас оригинальный дизайн-проект, отражающий мировые тенденции дизайна и создающий неповторимый, радующий облик нового жизненного пространства.


Произведем по современным технологиям высококачественную отделку всех помещений Вашей квартиры, магазина или офиса, начиная от VIP-объектов и заканчивая офисами и квартирами эконом класса.


Выполним проекты по электроснабжению, водоснабжению и канализации, вентиляции и кондиционированию. Обеспечим согласование перепланировок в жилых и нежилых помещениях, получение исходной разрешительной документации. Возьмем на себя функции согласования и контроля всех субподрядных организаций, безупречное выполнение полного объема работ в четко оговоренные сроки.


Наша компания предоставляет заказчикам гарантию на все производимые работы, осуществляет гарантийное и послегарантийное обслуживание. Нам нравится находить индивидуальные и оригинальные решения для воплощения желаний клиентов, предлагать неожиданные и нетривиальные идеи, которые вызывают одобрение и признательность».


Зазначте, ніде жодного слова про ремонт доріг. Та й власне в розділі реалізованих об’єктів будівництва лише реконструкції та перепланування квартир, офісів, магазинів, аптек, салонів краси та виробничих приміщень. І навіть близько ніяких доріг. Та й сам перелік виконаних робіт закінчується 2007 роком. Нагадаємо, що саме цей сайт вказано в офіційній документації, про що ви можете переконатись на сторінці згаданої публічної закупівлі в системі prozorro. Саме там ми дізнаємось про ще кілька цікавих речей. Зокрема в обов’язковій для подання довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази зазначено 8 технічних засобів, таких як автомобіль-самосвал, екскаватор, автогрейдер, 4 дорожніх катка і асфальтоукладач. Проте жоден із цих тихнічних засобів не належить ТОВ «ЕЛІТ ГРУП.», а орендований у ТОВ «МЕССА-ДОРБУД» і яке базується в м. Одеса.


Також з іншої обов’язкової довідки, щодо досвіду виконання аналогічних договорів, з’ясувалося, що київське ТОВ «Сервіс АсМАП України» написало лист-відгук, що «відповідно до укладеного договору генерального підряду №02/01 від 17 лютого 2015 року, у період з лютого 2015 року по грудень 2015 року ТОВ «ЕЛІТ ГРУП.» виконувалося: комплекс робіт із будівництва офісно-складського комплексу та будівництво дороги навколо складського комплексу в м. Бориспіль по вул.. Тельмана, буд.49 в Київській області».


Власне це досить сумнівний досвід – будівництво дороги навколо складського комплексу, для того щоб потім одразу отримати замовлення на дорогу місцевого значення на понад 14 мільйонів гривень.


Проте цікаво й інше. На найсвіжіших картах GoogleMaps за адресою вказаною в листі м. Бориспіль по вул.. Тельмана, буд.49 (а нині це вулиця Михайла Калмикова) немає ніякого офісно-складського комплексу. Все закінчується №37, а далі лише поля.


Незважаючи на багато запитань, які постали при  вивчені цієї публічної закупівлі сподіватимемось, що ця дивна фірма-переможець все ж якісно виконає взяті на себе зобов’язання, а команда Центру Журналістських Розслідувань, в тому числі і на території прослідкує за цим.


41502Перегляда
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

ТММ12 жовтня 2018 15:12
0
тупое ворье. даже спиздить норммально не могут
Відповісти
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: