Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: економіка
Автор: Головне управління ДПС у Кіровоградській області
Дата: 3 грудня 2020
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/economy/2020/12/03/osoblivosti-zvituvannja-rielteriv-do-kontroljujuchih-organiv.htm
економіка, 3 грудня 2020

Особливості звітування рієлтерів до контролюючих органів

Головне управління ДПС у Кіровоградській області


Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що статтями 67 – 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України.


Підпунктом 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 ПКУ визначено, що суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтори), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом  цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.


За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену ст. 119 прим. 1 ПКУ.


Згідно з п. 119 прим. 1.2 ст. 119 прим. 1 ПКУ порушення суб’єктом  господарювання, який провадить посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтером), порядку та/або строків подання інформації про укладені за його посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі 680 грн. за кожне таке порушення.


Дії, передбачені п. 119 прим. 1.2 ст. 119 прим. 1, вчинені суб’єктом, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1360 грн. за кожне таке порушення       (п. 119 прим. 1.3 ст. 119 прим. 1 ПКУ).


Наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497 затверджено форму Інформації суб'єктів господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди (ріелторів), про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) (далі – Інформація), що подається зазначеними суб’єктами господарювання до контролюючих органів за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку.


Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий період), що дорівнює календарному кварталу, подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18  ст. 49 ПКУ).


Суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), надсилають Інформацію за місцем своєї реєстрації.


Враховуючи вищевикладене, суб’єктам господарювання юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтерам) на території Кіровоградської області, необхідно виконати обов’язки, передбачені п.п.16.1.3 п. 16.1 ст.16 ПКУ та подати до податкового органу за місцем реєстрації відомості про укладені за Вашим посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості за формою затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 №497.4758Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: