З 1 січня 2018 року на базі існуючого електронного сервісу «Електронний кабінет платника» запроваджено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет».
Електронний кабінет – електронний сервіс веб-порталу ДПС України, який з використанням електронно-цифрового підпису дає можливість платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу.
Робота з власним Електронним кабінетом здійснюється платником податків за допомогою підключених до Інтернет-мережі персональних комп’ютерів та старт-пристроїв з використанням стандартних програмно-технічних засобів за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДПС України.
Вхід до електронного кабінету здійснюється за адресою cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС.
Електронний кабінет має дві функціональні частини – відкриту (загальнодоступну), вхід до якої відбувається без ідентифікації користувача, та приватну (особистий кабінет), якою платник податків має можливість користуватися за допомогою ЕЦП будь-якого Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).
Призначенням Електронного кабінету є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line.
Зокрема, платник податків за допомогою відкритої частини має можливість:
- здійснити в режимі on-line переглянути інформацію з реєстрів ДПС (18 реєстрів);
- ознайомитись з податковим календарем (отримання інформації про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання податкової звітності);
- отримати контакти і адреси діючих центрів обслуговування платників;
- ознайомитись з новинами ДПС;
- переглянути бланки податкової звітності, текст Договору про визнання електронних документів, інструкцію користувача.
В приватній частині Електронного кабінету розміщені наступні сервіси податкового органу:
- відкрита частина Електронного кабінету;
- доступ до особистої інформації (реєстраційні та облікові дані, відомості про керівників; присвоєння ознаки неприбутковості; дані про реєстрацію платником ПДВ; дані про реєстрацію платником єдиного податку; дані про реєстрацію платником ЄСВ; відомості з реєстру осіб, що здійснюють операції з товаром; відомості про РРО; інформація про книги ОРО; відомості про об’єкти оподаткування; інформація про неосновні місця обліку; дані про банківські рахунки);
- перегляд поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до органів ДПС;
- подання платниками звітності (за основними формами податкової та статистичної звітності, звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування);
- доступ до вхідної та вихідної кореспонденції користувача;
- електронне листування з органами ДПС;
- надсилання запитів на отримання інформації, заяв на реєстрацію платником окремих податків тощо;
- отримання інформації про стан розрахунків з бюджетами;
- сплата податків (для фізичних осіб);
- сервіси систем електронного адміністрування ПДВ та електронного адміністрування реалізації пального;
- реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), реєстрація акцизних накладних та/або розрахунків коригування в Єдиному реєстрі акцизних накладних;
- доступ до даних ЄРПН в режимі реального часу щодо складених платниками ПДВ чи їх контрагентами податкових накладних та/або розрахунків коригування в розрізі статусів. Перегляд повної інформації щодо податкової накладної з урахуванням всіх зареєстрованих до неї розрахунків коригування кількісних і вартісних показників;
- подання платниками заяв та отримання ними довідок про відсутність заборгованості в електронному вигляді. Перегляд зацікавленими особами у відкритій частині ЕК виданих платникам довідок про відсутність заборгованості.
Для фізичних осіб в рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, надано наступні сервіси для громадян:
- отримання відомостей про отримані доходи та утримані податки (запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. Відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (поквартально));
- створення та направлення Декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді (У відкритій частині Електронного кабінету фізичні особи мають можливість роздрукувати Податкову декларацію про майновий стан і доходи. В розділі «Введення звітності» особистого кабінету фізичні особи з використанням ЕЦП мають можливість подати Податкову декларацію про майновий стан і доходи в електронному вигляді).
Також, фізичні особи мають можливість сплатити податки, збори, платежі та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування скориставшись однією із платіжних систем: portmone або easypay.
Шановні платники податків!
Заощаджуйте свій час, користуйтеся зручними електронними сервісами Державної податкової служби України!