Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Анна Бородавкіна, завідувачка відділом соціокультурної діяльності ОУНБ ім.Д.І.Чижевського
Дата: 20 червня, 14:52
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2024/06/20/teatralnii-ruh-na-tereni-kraju-v-hih-stolitti.htm
культура, 20 червня, 14:52

Театральний рух на терені краю в ХІХ столітті

Анна Бородавкіна, завідувачка відділом соціокультурної діяльності ОУНБ ім.Д.І.Чижевського


У Кропивницькому на червневе засідання клубу «Історія краю в іменах», що пройшло у відділі краєзнавства Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського, зібралися шанувальники Мельпомени. Присутніх зацікавила і заінтригувала тема «Легенди театральної сцени». 


Як виявилося, у позаминулому столітті до нашого міста приїздили  мандрівні трупи, очолювані антрепренерами Іваном Штейном, Людвігом Млотковським, Данилом Жураховським, Григорієм Виходцевим та багатьма іншими. На театральній сцені Єлисаветграда виступали відомийчорношкірийанглійський трагік АйраОлдрідж, знані драматичні актори  Василь Самойлов, Микола Рибаков, Марія Савіна, ВасильАндрєєв-Бурлак, Митрофан Іванов-Козельський та інші.


Учасникам заходу розповіли й про маловідомі сторінки історії Бобринецькогота Єлисаветградського аматорських театральних гуртків, в діяльності яких брали участь Марко Кропивницький та Іван Тобілевич.


Не менш цікавою була розповідь про постановку в Єлисаветграді драми «Назар Стодоля» Тараса Шевченка та знаменитих «Вечорниць» Петра Ніщинського, про створення Марком Кропивницьким у нашому місті знаменитої трупи, що увійшла в історію вітчизняного театрального мистецтва як трупа корифеїв.


Завершилося засідання клубу музичним дарунком: прозвучала пісня «Ой, закувала та сива зозуля», яка увійшла до знаменитих «Вечорниць»та стала класикою вітчизняного музичного мистецтва.


Наступне засідання клубу «Історія краю в іменах» буде присвячене братам Юрам, Івану Мар’яненку, Володимиру Магару, Володимиру Давидову та Олександру Загарову. Слідкуйте за анонсами. До нових зустрічей.


               

845Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: