Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор:
Дата: 10 листопада 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2023/11/10/v-nii-vtiljuetsja-zhiva-dusha-naroda.htm
культура, 10 листопада 2023

В ній втілюється жива душа народа


День працівників культури та майстрів народного мистецтва Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Чижевського зустріла яскраво, цікаво, музикально і патріотично.


Для кропивницьких дітлахів  справжню казкову феєрію влаштували актори академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького.Від бібліотеки та юних глядачів дякуємо за цей подарунок БФ «Безпечне майбутнє».


На імпровізованій сцені вирували справжні шекспірівські пристрасті у двох мишиних сімействах. Але кохання Роми і Ружи перемогло, а любов до сиру примирила білих і сірих. Друга історія, яка увійшла у казковий мікс, –відома на весь світ розповідь про Попелюшку, яка полонила принца відкритим серцем, благородством та умінням щиро любити,  переказана ЄвгеномШварцем.А третя історія – мініверсіясуперпопулярноїукраїнської опери Юрія Шевченка за п’єсою Богдана Стельмаха «Король Дроздобород». У захваті від театрального калейдоскопу були усі присутні в головному холі бібліотеки Чижевського! Обов’язково відвідайте разом з дітьми ці спектаклі. Побачите і більше не забудете мелодію пісеньки про те, що усі миші люблять сир.


Тим часом в актовій залі книгозбірні зібралися поціновувачі української народної пісні. Перед ними з патріотичною програмою виступив народний хор «Калина» Соколівського сільського будинку культури під керівництвом заслуженого працівника культури України Григорія Палія. Це було настільки красиво і щиро, що глядачі під час виконання пісень слухали стоячи, співали разом з хором і після кожного номера дякували артистам бурхливими оплесками.


Робота бібліотеки Чижевського як культурного центру була відзначена грамотами Обласної військової адміністрації та департаменту культури та туризму ОВА. Ґречно дякуємо за гідну оцінку! У воєнний час бібліотека є як раз тим живимі душевним простором для комунікації, який задовольняє найбільший на сьогодні запит – запитна особливу увагу один до одного, емпатію і взаємопідтримку. Травматичний досвід, який пережило багато українців, постійнийпотік страшних новин з інформаційних джерел, життя під виття сирен – усе це потребує психологічної компенсації, позитивних емоцій і вражень, які допоможуть вистоятита відновитися. А саме культура є тим джерелом життєвої сили, яке здатне об’єднувати і віднаходити сенси. В цей день бібліотека Чижевського передала 10 тисяч гривень на безпілотний комплекс «SHARK» для воїнів легендарного 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго. Пам’ятаєте відомі слова Вінстона Черчилля «Якщо ми економимо на культурі, то за що ми воюємо?". Наші хлопці воюють за минуле і майбутнє України, за кожного з нас. І за культуру, адже в ній втілюється жива душа народа.

 


1591Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: