Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор:
Дата: 10 квітня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2023/04/10/oi-u-vesnjanomu-sadu-.htm
культура, 10 квітня 2023

Ой у весняному саду…


До Міжнародного дня птахів в бібліотеці Чижевського відкрилася персональна фотовиставка Вадима Колєчкіна «Ой у весняному саду…»


Одним із захоплень історика Вадима Колєчкіна є любительські фото пернатих. Дванадцять чудових «фотопортретів» пташок, зроблених митцем під час «фотосесій» у мальовничих куточках Кропивницького, подарують відвідувачам естетичну насолоду і позитивні емоції.


На виставці представлені фото птахів, які можна зустріти у межах міста:  в парках, скверах, біля будинків. Вони знайомі нам, тому що зустрічаємося з ними кожний день, ідучи на роботу, гуляючи парком, працюючи на городі або в саду. І в той же час незнайомі, бо більшість з нас не знає навіть, як вони називаються.


«У одного з водоймищ у районі Кропивницького я побачив пірникозу, або норця великого, яка сиділа на острівці з очерету. Птах не рухався і я подумав, що вона висиджує яйця. Через тиждень на водоймищі були хвилі і пірникоза підгортала очерет аби гніздо не залило. Я побачив три яйця. Через місяць далеко від берега уже плавали дві дорослі пташки з пташенятами на спині. Восени птахи відлетіли, а тепер пірникози знову тут», - поділився спостереженнями фотолюбитель. 


Фотооб’єктив Вадима Колєчкіна вихоплює миттєвості з життя дятла, співочого дрозда, сойки, зозулі, одуда, вивільги, рибалочки, бджолоїдки. 


«Зозулю бачив біля Черняхівки, потім у місті, а вдалося сфотографувати в районі Арнаутового», - розповів автор.


Тільки дятлів Вадиму Колєчкіну вдалося сфотографувати п’ять видів: великий строкатий дятел; сивий дятел, або жовна сива; дятел сирійський; малий строкатий дятел; дятел середній, або дятел швидкий. 


«Яскраву вивільгу сфотографував минулої весни біля міського саду. Пташка вирізняється своїм забарвленням. У жодного з наших птахів немає таких яскравих жовтих кольорів у оперенні. Самець яскраво-жовтий, махові пера чорні зі світлими облямівками. Самиця зверху жовтувато-зелена, знизу блідо-жовта з повздовжніми чорними рисками», - зазначив фотограф.


Знайомство з фотовиставкою «Ой у весняному саду…» – це подорож у світ пернатих, який існує всередині галасливого міста і живе за своїми законами.


Експозиція працюватиме в головному холі бібліотеки Чижевського протягом місяця. 


Запрошуємо до перегляду!

          

1196Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: