Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Музею мистецтв – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»
Дата: 16 листопада 2021
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2021/11/16/v-hudmuzei-rozgornuto-ekspozitsiju-prisvjachenu-pam-jati-zasluzhenogo-hudozhnika-ukraini-sergija-shapovalova.htm
культура, 16 листопада 2021

В худмузеї розгорнуто експозицію, присвячену пам’яті заслуженого художника України Сергія Шаповалова

Анатолій Кімнатний – завідуючий відділом Музею мистецтв – картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»


12 листопада 2021 року в КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» розгорнуто експозицію, присвячену пам’яті заслуженого художника України Сергія Шаповалова (15.05.1943-4.11.2021).


4 листопада 2021 року, завершилося земне життя непересічної особистості, яскравого митця, талановитого художника, заслуженого художника України Сергія Гавриловича Шаповалова. 


Шаповалов Сергій Гаврилович народився 15 травня 1943 року в с. Інгуло - Кам’янка Новгородківського району Кіровоградської області. У 1962 році закінчив Олександрійське педагогічне училище. В 1968 році вступив до Київського державного художнього інституту. Після закінчення навчання був направлений на роботу в Кіровоградські художньо-виробничі майстерні на посаду живописця. Член Національної спілки художників України, лауреат обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства                           ім. Олександра Осмьоркіна за 2006 рік в номінації «Національна традиція». Указом Президента України № 919 від 10 жовтня 2008 року С.Г. Шаповалову присвоєно почесне звання «Заслужений художник України». За високий рівень професійної майстерності, вагомий внесок у розвиток та пропагування образотворчого мистецтва Сергій Гаврилович нагороджений численними відзнаками Міністерства культури України, Національної спілки художників України та ін. 


Свою творчу діяльність С.Г. Шаповалов почав у 1986 році. 


Сергій Гаврилович був учасником багатьох міських, обласних, республіканських та зарубіжних виставок («Нью-Йорк. Інтер-Експо 2002» (США), Берлін (Німеччина) та ін.). 


У 2004 році відбулася персональна виставка художника в м. Гвадалахара (Іспанія). Учасник Всеукраїнської художньої виставки «Мальовнича Україна» 2007, 2018. У 2010 році в Національному музеї Тараса Шевченка м. Києва було відкрито персональну виставку живопису «Розквітай, Україно!». Роботи Сергія Шаповалова зберігаються в музеях та приватних збірках України, Іспанії, США, Ізраїлю та ін. Значна частина творів митця була закуплена Міністерством культури України.


Кіровоградською обласною державною телерадіокомпанією були відзняті короткометражні фільми про життєвий і творчий шлях Сергія Гавриловича Шаповалова: перший фільм демонструвався на каналі УТ -1 у 90-х роках ХХ ст. (автор В. І. Лісняк, режисер Л. Ю. Євдокимова), другий - у 2007 році «В акордах фарб моїх», (автор ідеї – Н. В. Бондаренко, режисер М.К. Горохов). В 2008 році було створено телевізійну авторську програму В.І.Лісняк «Дар Божий» про персональну виставку Сергія Шаповалова «Польове розмаїття»                                         в Кіровоградському обласному художньому музеї (Музеї мистецтв). 2012-го                           в нашому музеї було презентовано документальний короткометражний фільм «Творчий портрет художника Сергія Шаповалова» із циклу «Вашим пензлем водила любов» (автор Ольга Репкіна, куратор та режисер Л.І.Френчко). Видавництвом «МАВІК» у 2007 році було видано альбом «Сергей Шаповалов».


Досить плідною була співпраця митця з Музеєм мистецтв, це і участь                                у тематичних виставкових проєктах, і в усіх Великодніх Благодійних Аукціонах, пленерах та відкритті численних персональних виставок.


Останнім часом Сергій Гаврилович важко хворів… 


В експозиції, що відкрита в стінах Музею мистецтв у ці дні, представлено декілька картин Сергія Шаповалова з фондового зібрання Музею мистецтв. Також тут експонується портрет Сергія Гавриловича, написаний його братом, яскравим талановитим художником Анатолієм Шаповаловим. 


Сьогодні Сергія Гавриловича немає серед нас, проте є пам'ять про непересічну, видатну людину, яскраву особистість та митця, є величезна творча спадщина художника, життя якого було сповнене самовідданої творчої праці, яскравих емоцій та барв, які він втілив у своїх роботах та заповів усім нам.


                  

1928Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: