Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Дмитро Шульга, для "Кіровоград24"
Дата: 29 жовтня 2016
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2016/10/29/-molodist-ditjam-2016-kazka-bere-goru-nad-realnistju-.htm
культура, 29 жовтня 2016

"Молодість-дітям-2016": казка бере гору над реальністю?

Дмитро Шульга, для "Кіровоград24"


 

Три роки тому київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" за прикладом інших всесвітньо відомих кінофестів, наприклад Берлінського МКФ, запровадив окрему конкурсну програму з фільмів для наймолодшої вікової аудиторії "Молодість-дітям". І так само, як і на згаданому Берлінале, стрічки оцінює спеціальне дитяче журі з хлопців та дівчат, котрі відзначилися успіхами в різних сферах. Зокрема, цього року до складу суддів увійшла Софія Роль - юна співачка, котра представлятиме Україну на "Дитячому Євробаченні".






З фільмом відкриття виникли певні проблеми. Спочатку було заявлено, що ним стане нова американська анімаційна стрічка "Тролі", проте за кілька днів до початку фестивалю на зміну закордонним "Троллям" прийшов наш "Микита Кожум'яка" - симпатичний мультик, який доволі вдало поєднав світові тенденції та національний колорит.












Власне конкурсні покази розпочалися з франко-бельгійсько-алжирської картини "Тімгад", що розповідає про нелегкий шлях дитячої аматорської футбольної команди з маленького алжирського селища Тімгад на турнір до Марселя. На жаль, не показі не вдалося бути присутнім, але наступного дня вдалося записати інтерв'ю з режисером стрічки Фабрісом Беншаушем. З нашої розмови, що незабаром з'явиться на нашому сайті, ви зможете детальніше дізнатися про зйомки картини та про те, чи шлях фільму до глядача був таким само нелегким, як і шлях головних героїв картини до омріяної футбольної звитяги.



Наступна стрічка конкурсної програми "Молодість-дітям" теж має французьке коріння - це історична драма Лоли Дуайлон "Мандрівка Фанні". Начебто тема нелегкої долі дітей під час ІІ Світової війни неодноразово піднімалася в кіно та в літературі, проте трагічні події стають для майстрів з творчої групи картини тлом, на якому розготається драматична історія про вічні цінності: дружбу, відданість, доброту, чесність, відповідальність. Лолі Дуайлон з командою вдалося зробити фільм в міру серйозним, в міру дитячим. Скажімо, невдовзі після напруженого епізоду, коли один з юних героїв стає під дуло пістолета, істерично волаючи до жандарма, аби той нарешті убив його, йде сцена купання в струмку, в якому діти-втікачі безтурботно веселяться, оббризкуючи одне одного водою.





Ще один фільм, фабулу якого складає подорож - індійська "Веселка" Наґеша Кукнура. Дівчинка Парі веде свого осліплого молодшого брата до відомої кінозірки, котра може забезпечити йому операцію, що поверне хлопчикові зір. По дорозі їм зустрічаються різноманітні колоритні персонажі, переважно добрі (це ж вам не Гензель та Гретель з казки братів Грімм), й усе це супроводжується звичними для Боллівуду піснями. Думаю, якби картину судили приблизно мої однолітки, котрі ще застали епоху мегапопулярності індійського кіно, у "Веселки" були б значно вищі шанси на перемогу. Навряд чи близька буде подібна пересолоджена, затягнута наспівами історія сучасним дітям. Хоча в дитячому журі цьогорічної "Молодості-дітям" є помітна частина тих, хто пов'язані з музикою, тому цю стрічку рано списувати з рахунків.




Нідерландський фільм "Сім'я Боскампі" або "Маленький гангстер" також ризикує втратити певну долю уваги сучасних тінейджерів, бо хіба відомо їм, хто такий комісар Каттані та хіба вони із завмиранням серця та періодичним відвертанням від екрану дивилися п'ять чи скільки там сезонів легендарного італійського "Спрута". За сюжетом, головний герой картини Рік Боскампі, якого безжально цькують однолітки, у новій школі, надивившись татових відеокасет, вирішує видати себе за дитину мафіозі, а свого батька - незграбного і слабосильного бухгалтера – представляє сусідам та однокласникам як барона мафії, що переховується. А в іншому стрічка доволі кумедна, хоча з дещо пласкуватими образами; у ній піднімаються актуальні питання родинних та дружніх стосунків, а фінальна пісня та кліп на неї - просто бомба! До речі, у картині зібрано чи не всіх провідних юних акторів Нідерландів.




Якби в попередні роки у програмі "Молодість-дітям" перемагало суто соціальне кіно, то непогані шанси на головний приз були б у американського фільму "Незрівнянна Гіллі Гопкінс", в основі якого - перевірений бестселер Кетрін Патерсон (авторки «Моста в Терабітію»), а в режисерському кріслі - Стівен Герек, стрічку якого "101 далматинець" якщо не бачили, то про неї чули всі. Знову зауважимо (хоча для родинного кіно це анітрохи не смертельно) стандартність зав'язки: дівчина-сирота, котра ніяк не може вжитися у низці прийомних сімей, потрапивши до будинку нової опікунки Меймі Троттер, все ж таки змінюється, стає мало не зразковою донькою та сестрою. Разом з тим, "Незрівнянна Гіллі Гопкінс" не по-американськи позбавлена примітивності та зайвого розжовування очевидних речей. А особисто для мене неабияк приємно бачити в головній ролі Софі Нелісс, яка, мегауспішно дебютувала в "Месьє Лазарі", а потім трохи попсувала собі фільмографію участю в посередній "Крадійці книжок", і тепер знову отримала неоднопланову роль у якісній стрічці.



А насамкінець про фільм, на який я б поставив як на переможця конкурсної програми "Молодість-дітям-2016". З огляду на те, що, як уже було сказано, у попередні роки кіно на суто соціальну тематику, без пригод, без містики не здобувало найвищої нагороди, найбільші шанси в ізраїльської фентезійної драми з елементами бойовика "Абулеле" режисера Йонатана Леві. У головного героя Адама негаразди як удома, так і у школі. Родина ще болісно переживає смерть старшого сина і брата, а в класі хлопчик постійно стає об'єктом кпинів з боку деяких однокласників. Але одного дня у підвалі він натрапляє на величезну волохату істоту Абулеле (дяка творцям картини, що це лялька, а не мальоване на комп'ютері створіннячко, бо скільки ж можна). Адам та Абулеле затоваришовують на ґрунті любові останнього до газованої води, і як це водиться між друзями, вони мають допомогти один одному. Фантастичне створіння оголошує, так би мовити, "гібридну" війну (бо має здатність ставати невидимим) кривдникам хлопчика в школі, а Адам повинен захистити свого нового фантастичного друга від озброєних людей, котрі на нього полюють, та за допомогою дивакуватого шкільного прибиральника та вірної подруги повернути його додому. Словом, непогана суміш динамічного сюжету з мелодраматизмом міжособистісних взаємин роблять "Абулеле" найімовірнішим претендентом на перемогу, як на мій погляд. Але якщо головний приз здобуде будь-яка з вищезгаданих стрічок, я сильно не сумуватиму, все ж таки конкурсна програма"Молодість-дітям-2016"  традиційно сильна.


5597Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: