Підведені підсумки обласного конкурсу «Тріумф ідей» на кращу ідею із залучення дітей до читання, який проводився Кіровоградською обласною бібліотекою для дітей ім. Т.Г. Шевченка за підтримки департаменту культури, туризму та культурної спадщини обласної державної адміністрації.
Завданнями Конкурсу були виявлення, вивчення та поширення різних за формою і змістом практик, що можуть бути використані для популяризації читання серед дітей та підлітків; застосування сучасних бібліотечних технологій і методів залучення до читання та посилення ролі бібліотек як центрів популяризації читання.
У конкурсі взяли участь бібліотеки для дітей області. Журі розглянуло 21 творчу роботу – сценарії оригінальних масових заходів та проекти. Кожна робота містить певну родзинку, яка на думку авторів, сприятиме популяризації і заохоченню до читання дітей різних вікових категорій. Бібліотекарі запропонували цікаві ідеї проведення Дня малюка «З мамою і татом до бібліотеки» (Голованівська РДБ), фабрики читацьких талантів «Крок до успіху» (Кіровоградська ЦМДБ), бібліотусовки «Підлітки. Бібліотека. Рух назустріч!» (Світловодська міська бібліотека-філія №8 для дітей); реалізації проектів – «Казковий дворик» (Компаніївська РДБ), «Дитяча вітальня «Капітошка»» (Олександрійська ЦМДБ ім. Ю. Гагагріна), «Автобус, який читає» (Новгородківська РДБ) та інші. Але переможцями стали:
І місце – колектив Долинської районної бібліотеки для дітей за проект «Book терапія «Літературне здоров’я»;
ІІ місце – колектив Олександрівської районної бібліотеки для дітей за проект «Автобус дитячих мрій «Радість на колесах»»;
ІІІ місце – Назарчук Людмила Миколаївна, бібліотекар Петрівської районної бібліотеки для дітей за проект «Книга чекає на тебе».
На обласному Форумі бібліотекарів Кіровоградщини переможці були нагороджені грамотами департаменту культури, туризму та культурної спадщини та подарунками від обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка.
За результатами Конкурсу обласна бібліотека для дітей ім. Т.Г. Шевченка підготує збірку матеріалів кращих творчих проектів, що дозволить ознайомити бібліотечну спільноту з розмаїттям різних за формою і змістом практик, які можуть бути використані для популяризації читання серед дітей.
Стратегічні напрями розвитку бібліотечної справи є Розвиток читання через систему соціального партнерства Розробити та впровадити інноваційні форми підтримки читання, популяризація читання, залучити до читання усі верстви українського суспільства Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року “Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України”.