Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: Дмитро Шульга, спеціально для "Кіровоград24"
Дата: 11 жовтня 2016
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2016/10/11/sergii-pritula-te-scho-ja-vidpovidav-na-vashi-zapitannja-golim-vas-ne-vrazilo-shkoda-prihodte-na-kontsert-sprobuju-rozveseliti-hoch-tam-.htm
культура, 11 жовтня 2016

Сергій Притула: «Те, що я відповідав на ваші запитання голим, вас не вразило? Шкода… приходьте на концерт, спробую розвеселити хоч там!»

Дмитро Шульга, спеціально для "Кіровоград24"


17 жовтня 2016 року о 19.00 до Обласної філармонії завітає перше україномовне гумор-шоу «Вар’яти». Напередодні цієї події ми зв’язалися із керівником та ідейним натхненником «Вар’ятів» Сергієм Притулою і поставили йому кілька запитань про роботу, родину, волонтерство.


- Сергію, «Вар’яти» позиціонується як «перше україномовне гумор-шоу». Чи є в гумору певні національні особливості, окрім мови?

- Так, звісно ж. Колишнім імперіям притаманний гумор з легким чи не зовсім присмаком національної домінації. Так, англійці обожнюють анекдоти про жадібних шотландців, росіяни завжди сміялись і будуть над «тупими молдаванами», «хохлами, які люблять сало» та «заторможеними естонцями». Американці теж у цьому плані грішать, особливо по відношенню до сусідів: канадців та мексиканців. Проте у них головною рисою я б відмітив відсутність політкоректності та тяжіння до чорного і місцями «туалетного гумору». Український гумор завжди тяжів до побутової тематики, проте за останні 25 років на перше місце вийшов політичний гумор. Щоправда, «Вар’яти» обходять цю тему стороною. В країні і так про це всі жартують.


- Разом з «Вар’ятами» Ви гастролюєте не тільки по великих містах, але й по райцентрах. У яких найнекомфортніших умовах Вам та Вашим колегам доводилося виступати?

- Зазвичай, найбільшою проблемою є виступи у залах, які не опалюються, у холодну пору року. Коли на стінах іній, а з рота йде пара, це, звісно ж, стає причиною для імпровізу, але іноді так замерзаємо в руки/ноги, що після таких концертів відлежуємо з температурою всім колективом. Ну, і зовсім біда – це виступи в тих містечках, де ми виявляємось першими артистами, які туди приїхали за останніх 5-7 років. У таких містечках у молоді практично відсутня культура перебування на концертах. Люди, яким по 18-25 років ніколи не бували на подібних заходах і тому поводять себе іноді так, ніби прийшли на дискотеку: голосно розмовляють по телефону, вживають алкоголь, викрикують тощо. Найприкріше, що вони абсолютно не усвідомлюють, що в цей момент виглядають не круто, а тупо. І їм геть все одно, що вони заважають іншим глядачам в залі. На жаль, подекуди така картина є.


- Незабаром на «Новому каналі» стартує телевізійна версія «Вар’яти-шоу». Чому, на Вашу думку, він не повинен загубитися на тлі інших телевізійних гумористичних проектів?

- Ну, я ж якось не загубився на тлі інших телеведучих. А серед «Вар’ятів» я, повірте, не найсмішніший! У мене найкращий гумористичний колектив в Україні. Може не найвідоміший, може не найдорожчий, але я можу сміливо виставитись на «батл» з будь-яким іншим гумористичним шоу в країні і не переживаю щодо того, хто з цього двобою вийде переможцем!

 

- В одному з постів у фейсбуці, коли Вам почали закидати, чому Ви не приїдете в турі в те чи інше місто, Ви відповіли, що у Вас, мовляв, «є ще зйомки на Новому, дитина й АТО». Саме в такій послідовності Ви розставляєте свої життєві пріоритети чи це просто випадковий перелік?

- Конкретно у тому часовому проміжку, про який велося (від середини вересня до кінця жовтня), то, ймовірно послідовність правильна. У мене буде 20 концертів, 12 програм «Страсті за Ревізором» + монтаж 8випусків телеверсії «Вар’ятів», це що стосується Нового. Весь інший час на дитину і планую 2 поїздки в АТО. Але в інші періоди ці пункти можуть майже обернено-пропорційно мінятись.


- Ви дуже багато допомагаєте українським військовим у зоні АТО, буваєте там. Чи є на передовій місце гумору і якщо є, то про що найбільше жартують?

- Там достатньо гумору, але я не буду наводити приклади. Це смішно тим, хто там.

- Ще раз пошлюся на Вашу офіційну сторінку на фейсбуці, де Ви викладали фото з презентації і захоплено відгукувались про дитячу книгу Фоззі «Гупало Василь». Ви самі не подумуєте доєднатися до письменницького цеху?

- На все потрібен час. У мене цього року буде близько 120 концертів. Цього року відзнято 18 програм «СуперІнтуіції», 18 програм «Хто Зверху?», 8 програм «Вар’яти-шоу» і буде до кінця року десь відзнято понад 20 випусків «Страстей за Ревізором». Окрім того, щомісяця пишеться нова програма для «Вар’ятів», яку я формую як шеф-редактор. У проекті «Хто Зверху?», окрім обов’язків ведучого, у мене ще посада креативного продюсера. Я регулярно займаюсь якимись придбаннями для хлопців в АТО, їжджу туди, утримую реабілітаційний центр у Тернополі, допомагаю дитячим будинкам. Дублюю мультики, на громадських засадах підпрацьовую амбасадором Збірної України з футболу. Намагаюсь приділяти достатньо уваги своїй родині. Питання: коли мені писати книжку??? Я он «Вар’ятів» по ночах монтую.


- Коли не так давно у нашому місті виступали «Танок на майдані Конго», то Фагот сказав, що вони підтримують перейменування Кіровограда на Кропивницький, бо, мовляв, поки в Росії повертають пам’ятники Сталіну та Дзержинському, у нас називають міста іменами письменників. Яка Ваша думка з цього приводу?

- Те, що місто перейменували – це однозначно позитив. Кіров був ще тою паскудою і на його честь можна назвати хіба крематорій. А от як перейменували, то тут я думаю, краще висловлюватись мешканцям міста. Мені вухо не ріже, але я тут і не живу.

- Ви доволі часто викладаєте фото та відео з вашим сином Дмитром. Зокрема, він з Вами і «Вар’ятами» в турі, він на зйомках програми «Хто зверху». Це через те, що нема з ким залишити дитину, і Ви, як часто роблять батьки, берете його до себе на роботу чи все ж таки незабаром можна чекати щось на зразок «Міні-«Вар’яти» чи «Хто зверху. Діти»?

- Коли в мене зйомки, то я їду в павільйон, коли Дмитрик ще спить, а приїжджаю, коли вже спить. Тому прошу дружину чи помічника іноді привезти мені його на зйомки, щоб я в паузах хоч трішки побув з ним разом. Так само і з гастролями. Якщо Дмитрик має кудись полетіти з мамою на море чи поїхати на тиждень до бабусі, а в мене активнийгастрольний графік, то я просто беру його на кілька днів з собою. Заодно дитину до роботи привчаю.


- І на завершення хочу попросити Вас якось по-особливому запросити усіх читачів журналу на Ваш концерт у Кропивницькому.

- Тобто те, що я відповідав на ваші запитання голим, вас не вразило? Шкода… приходьте на концерт, спробую розвеселити хоч там!


 Про шоу:

ВАР’ЯТИ-ШОУ було створено в 2010 році кращими представниками українського гумору. Шоу позбавлене російської мови та нецензурної лексики, практично відсутні жарти «нижче пояса» та на політичну тематику – переважає побутова тема. 


Керівник та ідейний натхненник Вар’ятів – відомий український шоумен та телеведучий Сергій Притула.


Сьогодні до складу Вар’ятів входять артисти: Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан, Валентин Сергійчук.


З листопада 2016 Вар’яти-шоу в ефірі Нового каналу.

Сторінка в FB: facebook.com/varyaty

Сторінка в Іnstagram: instagram.com/varyatyshow

Сторінка ВК: vk.com/varyaty

Сторінка в Youtube: youtube.com/varyaty


5806Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: