Театральне свято, присвячене життю і творчості нашого славетного земляка, корифея й засновника першого в Україні професійного театру, реформатора сцени, актора, режисера, драматурга, композитора, співака, педагога Марка Кропивницького, відбулося в будинку, де понад 20 років (1870 – 1890 рр.) він мешкав із сім'єю. Тут з-під його пера з'явилися кращі драматичні і музичні твори, які увійшли до скарбниці українського національного мистецтва.
З нагоди його 176-ї річниці від його дня народження у Меморіальному музеї ім. М. Л. Кропивницького зібралися шанувальники корифея. Захід проводив головний режисер музично-драматичного театру ім.Кропивницького Євген Курман.
Присутні поринули у безмежний світ слова, пісні та дійства видатного драматурга. Звучали романси, написані композитором-драматургом «Соловейко», «Де ти бродиш, моя доле», уривки із п’єс «Наталка Полтавка» Івана Котляревського, «Наймичка» Карпенка-Карого, «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ'яненка тощо.
Працювала виставка малюнків «Марко Кропивницький очима дітей», учнів художньої школи ім. Осмьоркіна.
Також охочі переглянули експозицію музею, де шанобливо зберігаються реліквії — документи, світлини, меморіальні речі, театральні афіші, що розповідають про життя і творчість М. Л. Кропивницького. За словами музейчиків, у фондах – понад 8 тисяч одиниць зберігання. Тут багато справжніх реліквій, які починали збирати Смоленчук М.К. та Ярош В.П. – перші завідувачі музею. Достойно продовжили їх справу і наступні покоління науковців-музейників.
Завдяки копіткій збиральницькій і науковій діяльності музей має експозицію, що розміщена у 6 залах, та щорічно створює 12-15 виставок.