Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор: біблліотека ім. Чижевського
Дата: 25 березня 2015
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2015/03/25/kirovogradi-vidbudetsja-prezentatsija-knig-nadii-matvienko-istorija-sela-tarasivka-ta-oleksandrivka-vihi-minulogo-ta-sogodennja-.htm
культура, 25 березня 2015

Кіровограді відбудеться презентація книг Надії Матвієнко: «Історія села Тарасівка» та «Олександрівка: віхи минулого та сьогодення»

біблліотека ім. Чижевського


26 березня о 14.00 у відділі краєзнавства в рамках «Краєзнавчих студій»відбудеться презентація книг Надії Матвієнко: «Історія села Тарасівка» та«Олександрівка: віхи минулого та сьогодення».


Матеріали до книг зібрала та упорядкувала колишня завідуюча Олександрівською бібліотекою Матвієнко Н.Б. За 40 років трудового стажу в сільський бібліотеці Надія Богданівна Матвієнко збирала матеріал про історію села, передовиків виробництва, учасників бойових дій тощо. За останні роки чомусь все менше згадують людей, які відновлювали колгоспи, своєю невтомною працею покращували добробут не лише односельців, а й усіх жителів України. В книзі “Олександрівка (Гапсине) віхи минулого і сьогодення: Присвячується 240-річчю з дня заснування села” досліджується історія села, розкриті події XVIII – XIX століть, читач зможе дізнатись про першого засновника села секунд-майора Александрова, заснування церкви та церковно-приходських шкіл, про події в роки громадянської та Великої Вітчизняної воєн, про людей, які жили і живуть в цьому мальовничому селі.


В книзі “Історія села Тарасівки: 1925-2011 р. (спогади односельців)” розповідається про історію заснування села, про організацію колгоспу, жителі про голодомор 1933 року, Велику Вітчизняну війну, яка по-своєму розпорядилася долями людей. В одних забрала здоров’я, в інших — життя. Молодих жінок зробила вдовами, у батьків забрала синів, багатьох дітей прирекла на сирітство.


Видання розраховані на широке коло читачів.


На зустріч запрошуються краєзнавці, співробітники архівів, музеїв, читачі бібліотеки, бібліотекарі та всі бажаючі.


3116Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: