Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: культура
Автор:
Дата: 28 серпня 2013
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/culture/2013/08/28/zasidannja-kraeznavchih-studii-u-bibliotetsi-im-chizhevskogo.htm
культура, 28 серпня 2013

Засідання Краєзнавчих студій у бібліотеці ім. Чижевського

29 серпня о 14.00 у відділі краєзнавства відбудуться Краєзнавчі студії.  Тема засідання “Духовна вервиця: “Петербург — Єлисаветград — Софія. Доля родин Вайтенсів-Яковлєвих”.

Історія Єлисаветграда творилася працею і звитягою багатьох поколінь його мешканців. Кожне століття залишило тут свій особливий знак. У різні роки доля так чи інакше пов’язала з нашим містом імена Марка Кропивницького, Івана Тобілевича, Володимира Винниченка, Івана Микитенка, Володимира Григоровича, Дмитра Чижевського, Євгена Маланюка, Генріха Нейгауза. Залишили свій слід в історії Єлисаветграда і родини  Вайтенсів-Яковлєвих.

На засіданні Краєзнавчої студії краєзнавець-початківець Оксана Гончарова розповість про долю родин Вайтенсів-Яковлєвих. Вайтенс Пилип Петрович навчався в Єлисаветградському кавалерійському училищі. Яковлєв Олександр Олександрович — художник-архітектор будував Собор Св.Олександра Невського та церкву св. Миколая в Софії, в якій у свій час, будучи в еміграції служив протоієрей Василій Флоровський, батько відомого вченого-богослова Георгія Флоровського. Сьогодні у Микольському храмі в Софії служить ігумен Пилип, син архієпископа Василя, похованого біля Спасо-Преображенського Собору у Кіровограді. Духовий зв`язок поколінь і міст навіть з часом не переривається, а тільки зміцнюється.

Родина Вайтенсів-Яковлєвих породнилася з представниками багатьох відомих прізвищ. Серед них - Бенуа, Стравінські, Беклєшови (один із представників цього роду наприкінці XVIIIст. був генерал-губернатором Новоросійського краю, а одна із представниць — дружиною Олександра Дюма (сина) та мала від нього 2-х доньок).

Навчаючись у ЄКУ 1905-1907рр. Пилип листувався із родиною Яковлєвих, яка на той час перебувала в Софії, де будувався Собор св. Олександра Невського - архітектурне диво Балкан. Онука архітектора зберегла унікальні фотографії та листи Пилипа цього Єлисаветградського періоду, які являють собою ще один невеликий штрих до картини буденного життя молодих юнкерів Єлисаветграда початку XX cт.

Більш цікавою і детальною буде розповідь Оксани Гончарової.

На зустріч запрошені краєзнавці,  співробітники архівів, музеїв, читачі бібліотеки, бібліотекарі та всі бажаючі.

5275Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: