Що ми знаємо про UPSHIFT? А про UPSHIFTSTART? Який зв'язок між молоддю та громадою
Громадська організація «Слов’янський культурний центр «Задзеркалля» у партнерстві з ЮНІСЕФ Україна та за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини через KfW запустила новий проєкт для молоді – UPSHIFTSTART.
UPSHIFTSTART побудовано на основі молодіжної освітньої програми UPSHIFT, що розроблено ЮНІСЕФ. Програма вже успішно реалізована у 47 країнах світу і довела свою ефективність у розвитку ключових навичок ХХІ століття, соціального підприємництва, критичного мислення та молодіжного лідерства.
Саме посилення участі молоді у житті своїх громад, надання інструментарію для самореалізації й прищеплення навичок вливати на зміни через ідеї та дії є його метою. Серед ключових завдань програми:
- розвиток потенціалу підлітків як агентів змін;
- залучення молоді до місцевих платформ громадської активності;
- підвищення проєктних компетентностей та обізнаності щодо механізмів впливу на прийняттярішень.
Проєктом передбачено серію інноваційних воркшопів для підлітків та молоді, що проходитимуть у 12 громадах Київської, Полтавської, Житомирської, Кіровоградської та Чернігівської областей. Участь у проєкті зможуть взяти понад 6000 підлітків та молодих людей віком від 13 до 20 років.
Серед його учасників – Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі». На базі ліцею створено осередок для проведення заходів та розроблено розклад воркшопів. Як показує практика вже проведених тренінгів, заявлені проблеми, незважаючи на свою «дорослість», мають діяльнісний відгук у молоді. А у процесі активних дискусій та боротьби із власними протиріччями та стереотипами народжуються ідеї варті уваги.
Як зазначають самі учасникита учасниці, подібна форма організації та запропоновані методи й практики допомагають створити не «разовий» продукт, а зрозуміти саму систему роботи над будь-яким проєктом. Переважна більшість опитаних відзначила вплив проєкту як на їхнє розуміння себе й свого місця у громаді, так і на розуміння того, що ресурс – це не лише про «гроші та зв´язки».
Тож бачимо, що подібні заходи важливі для формування сильної та дієвої громади, сильної та дієвої молоді як важливого елемента своєї громади й країни!