До Міжнародного дня жінок та дівчат у науцівідділ документів з економічних, технічних та природничих наук бібліотеки Чижевського підготував віртуальний медіапроєкт «Невже це все зробили жінки?». Він став логічним продовженням минулорічного проєкту«Жінки в науці: галерея історичних портретів».
Ці проєкти присвячені жінкам-дослідницям та винахідницям, чиї імена мало відомі виключно через гендерну приналежність. Тим часом їхні наукові відкриття та дослідження в галузі медицини, біохімії, біології, фізіології, комп’ютерних наук, машинобудування дозволили перемогти смертельні хвороби, розширити наші знання про світ, полегшили життя людей.
На презентаціюмедіапроєктівзапросили студентів і викладачів Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі. Присутні із задоволенням взяли участь у вікторині «Чотири правди і неправда».
Вони дізналися цікаві факти з життя бабусі «КОБОЛу» – програмістки та контрадмірала ВМФ СШАГрейсГоппер;філософині, математикині та астрономкиГіпатіїОлексадрійської;винахідниці «стрибаючих частот», що у майбутньому лягли в основу принципів мобільного зв’язку,Bluetooth і WiFi-технологій кіноакторкиГедіЛамарр.
До речі, винаходи циркулярної пилки, пожежних сходів, електротермічного гідразінового двигуна для космічних кораблів та багато іншого належать теж жінкам.
Кожна з героїнь пройшла унікальний шлях і кожна зіткнулася з неприйняттям суспільства. Їх не помічали та ігнорували, їхні досягнення приписували чоловікам, сприймаючи жінок, насамперед, як дружин та матерів, а професійні заслуги подавали як бонус. Але вони продовжували працювати, незважаючи ні на що, і вийшли з цієї битви переможницями.
Медіапроєкти розміщено на сайті бібліотеки за посиланням: https://library.kr.ua/virtual-media/Запрошуємо до перегляду.



