Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Вікторія Семененко, PR-менеджер БО «100 відсотків життя. Кропивницький»
Дата: 22 вересня 2023
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2023/09/22/ja-ne-znala-scho-u-mene-vil-u-likarnju-ja-potrapila-z-otruennjam.htm
суспільство, 22 вересня 2023

Я не знала, що у мене ВІЛ. У лікарню я потрапила з отруєнням

Вікторія Семененко, PR-менеджер БО «100 відсотків життя. Кропивницький»


34-річна Ірина (ім’я змінено) жила з ВІЛ кілька років. Про це вона навіть не здогадувалася, адже не проходила тестування на ВІЛ.


Жінка розповідає, що не відчувала на собі будь-яких симптомів. Це і не дивно, адже перші роки ВІЛ проходить безсимптомно. Того дня, як дізналася про хворобу, у лікарню потрапила із ознаками отруєння. Медичні працівники обстежили Ірину, помітили збільшенні лімфовузли, розпитали про загальний стан та інші захворювання.


«Я не місцева. Мені допомогли із житлом... Я не знала, що в мене ВІЛ. У мене немає постійного статевого партнера. Інколи у мене були незахищені статеві стосунки. Можливо, так я і отримала ВІЛ-інфекцію», - Ірина доволі спокійно відреагувала на свій ВІЛ-позитивний статус.


Медичних працівників здивувала спокійна реакція жінки на діагноз. Хоча і розмірковувала вона виважено, як передається ВІЛ. Але чи розпочне лікування – ця думка насторожила лікарів, тож вони запропонували їй соціальний супровід БО «100 відсотків життя. Кропивницький».


Надія Балан, соціальна працівниця проєкту HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні», одразу приїхала до Ірини в лікарню, де відбувалося тестування на ВІЛ. Соціальна працівниця розпочала післятестове консультування.


«Для лікування ВІЛ-інфекції використовують антиретровірусну терапію. Вона пригнічує розмноження вірусу і зміцнює імунітет людини. АРТ – це лікарські засоби у вигляді таблеток. Для пацієнтів лікування в Україні є безкоштовним впродовж усього життя. Безперервний прийом АРТ дозволяє людині з ВІЛ жити повноцінним життям, тривалість якого обмежується лише природними процесами старіння. Також лікування запобігає передачі ВІЛ іншим людям: статевим шляхом, через кров, від матері до дитини. Якщо людина припиняє чи перериває лікування, то вірус може почати розмножуватися активніше, руйнуючи імунітет. Видача АРТ може проводитися в Центрі профілактики і боротьби зі СНІДом, кабінеті “Довіри”, кабінеті інфекційних захворювань поліклініки або консультаційно-діагностичного центру за місцем проживання», - зазначила Надія Балан.


Ірина прислухалася до слів соціальної працівниці. Наразі вона стоїть на диспансерному обліку. Майже місяць отримує безкоштовно АРВ-терапію. Наразі її стан здоров’я значно покращується. Головне – жінка вчасно розпочала лікування.


Тест на ВІЛ необхідно робити раз у щороку, звернувшись до свого сімейного лікаря. Тестування безкоштовне та анонімне. 


1548Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: