Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Пресслужба Міністерства охорони здоров'я
Дата: 23 вересня 2022
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2022/09/23/moz-jak-polegshiti-sverbizh-pri-vitrjantsi.htm
суспільство, 23 вересня 2022

МОЗ: Як полегшити свербіж при вітрянці

Пресслужба Міністерства охорони здоров'я


Вітряна віспа (вітрянка) — гостре вірусне захворювання, яким найчастіше хворіють діти. Збудник — вірус вітряної віспи та оперізувального герпесу (varicella-zoster virus), або герпесвірус людини 3 типу.


Вітрянка передається повітряно-крапельним шляхом. Це одна з найпоширеніших та найбільш заразних інфекцій у світі: 9 із 10 людей, які контактували з хворим на вітрянку, теж захворіють. За рівнем поширеності вона поступається лише грипу та іншим гострим респіраторним вірусним інфекціям. 


Хворий є заразним у середньому упродовж 10-12 днів: від 1-2 днів до появи висипу, весь період висипання та щонайменше 5 діб після появи останнього пухирця.


Вітрянка супроводжують не тільки висип на шкірі, слизових оболонках, а й неприємний свербіж.


Розповідаємо, як полегшити ці симптоми. 


Симптоми вітряної віспи


Для хвороби характерні: 


- помірна загальна інтоксикація (слабкість, головний біль, втрата апетиту)

- висип на шкірі та слизових оболонках

- можливе підвищення температури


Як лікують вітрянку? 


Необхідний постільний режим протягом усього періоду висипання.


Застосовують симптоматичні засоби: жарознижувальні та ті, що зменшують свербіж. У разі тяжких форм недуги і розвитку гнійних ускладнень можлива госпіталізація. 

 

Одяг дитини має відповідати температурі вдома. Давайте дитині достатньо пити. Дитину можна купати, як мінімум, приймати душ. Дотримання гігієни полегшує свербіж.


Як полегшити свербіж?


Препарати, які підходять за віком, призначить лікар. Це можуть бути лосьйони, насамперед, з каламіном або ціка (Cica-) спреї, креми. Вони не тільки мають знезаражувальну дію, а й зменшують зуд. Також лікар може призначити антигістамінні місцеві чи таблетовані засоби.


Обробка висипу 


Головне правило оброки висипу – змащувати лише елементи висипу, а не здорову шкіру.


Ера змащування дітей зеленкою поступово відходить у минуле. Зеленка не полегшує симптоми, її користь тільки в тому, що можна прослідкувати поширення висипу і його припинення.


Увага


У жодному разі не можна розчухувати пухирці висипу, інакше на шкірі можуть лишитися шрами. Кірочки пухирців не можна здирати, доки самі не відпадуть. Тому дитині слід коротко підстригти нігті, аби вночі вона не розчухувала висип.


Як захиститися від вітряної віспи? 


Щоб не захворіти вітрянкою та уникнути неприємних симптомів, потрібно щепитися. Вакцинація від вітрянки не входить до обов’язкових, тому зробити її можна своїм коштом. 


Вакцинація потрібна дітям і дорослим, які не хворіли раніше, оскільки перебіг хвороби може бути тяжким. 


         


631Перегляд
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: