Кіровоград24: портал про місто

Кіровоград24: портал про місто

Розділ: суспільство
Автор: Вікторія Семененко, PR-менеджер БО "100 відсотків життя. Кропивницький"
Дата: 11 листопада, 10:44
Документ знаходиться за адресою: http://kirovograd24.com/society/2020/11/11/chi-povinna-porodillja-kupuvati-liki-v-pologovu-zalu-.htm
суспільство, 11 листопада, 10:44

Чи повинна породілля купувати ліки в пологову залу?

Вікторія Семененко, PR-менеджер БО "100 відсотків життя. Кропивницький"


«Я вагітна. Чекаю на дитину, адже знаю, яке це щастя! Я багатодітна матуся. Зараз перебуваю у лікарні на зберіганні. Лікарка наполягає на тому, що в пологовій залі мені може знадобитися один медичний препарат, який я маю купити завчасно. Чи повинна я його оплачувати?», - з таким питанням до БО «100 відсотків життя. Кропивницький» звернулася наша клієнтка Віра.


Консультує юристка проєкту «100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині» Тетяна Ковальова:


«Медична допомога при пологах – це пріоритетна послуга, яка входить у програму медичних гарантій. Адже заклади охорони здоров’я отримуватимуть від Національної служби здоров'я України оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн. Загальний бюджет програми медичних гарантій на допомогу при пологах - понад 1,6 млрд грн. Для пацієнтки це означатиме вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. А також - жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. Породіллі на пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні», - коментує Тетяна Ковальова. 


За словами фахівця, у межах програми медичних гарантій безоплатними є: медична допомога при пологах з черговою акушерською бригадою (ведення неускладнених фізіологічних пологів, ведення ускладнених пологів, ургентний або плановий кесарів розтин); перебування в стандартній палаті; анестезія оперативних втручань за призначенням; моніторинг стану вагітної, породіллі та новонародженого (лабораторно-інструментальні обстеження, консультації лікарів інших спеціальностей у разі потреби); інтенсивна терапія породіллі; стабілізація стану новонародженого після пологів та проведення серцево-легеневої реанімації (за потреби); метаболічний скринінг у новонароджених; вакцинація новонародженого згідно з Календарем профілактичних щеплень.


726Переглядів
Інші матеріали розділу Версія для друку

Коментарі

Ще нема коментарів до цього матеріалу. Будьте першим!
Напишіть ваш коментар
Ім'я:
Коментар: